سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اختصاص 17 میلیارد تومان اعتبار برای گازرسانی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 17 میلیارد تومان اعتبار برای گازرسانی در مازندران

حسین نیازآذری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: گازرسانی در بابل از روند مناسبی برخوردار است.

وی افزود: در 180 روستا شهرستان بابل شبکه گاز نصب شده و از هفت شهر شهرستان بابل 6 شهر از نعمت گاز برخوردارند و گازرسانی شهر گتاب نیز تا دهه فجر افتتاح می‌شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گازرسانی به 111 روستای بابل در دست اقدام بوده که تا پایان سال، 38 روستا به بهره‌برداری می‌رسد، بیان داشت: برای 31 روستا نیز عملیات گازرسانی آغاز شده و در برنامه مطالعاتی قرار دارد.

نیاز آذری خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود ظرف دو سال آینده همه مردم روستاهای بابل از انرژی گاز برخوردار شوند.

وی با اعلام اینکه مهم‌ترین مشکل در بحث گازرسانی مسئله تامین اعتبار بوده که با ملاقاتی که با مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران داشتیم مقرر شد بر اساس قانون بودجه شرکت‌های گاز استانی برای تسریع پروژه‌ها از تسهیلات بانکی استفاده کنند، یادآور شد: این امر برای مازندران نیز محقق شد و مبلغ17 میلیارد تومان برای تسریع روند گازرسانی مازندران در نظر گرفته شد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: این17 میلیارد تومان برای گازرسانی به 296 روستای مازندران در نظر گرفته شد که 111 روستا از این 296 روستا متعلق به بابل بوده و سهم بیشتری از این وام را نیز به خود اختصاص می‌دهد.

نیاز آذری به پروژه مهم آبرسانی شهرهای گروه الف اشاره و بیان داشت: از پروژه‌های مهم دیگر که سال‌های زیادی به طول انجامید و جزو مطالبات جدی و سبب گله‌مندی مردم بابل است پروژه آبرسانی به شهرهای گروه الف و انتقال آب از سد البرز به بابل است.

وی تصریح کرد: در بودجه سال 92 به آن توجه شده و مبلغ 39 میلیارد و 700 میلیون تومان به این امر اختصاص یافت.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای اینکه در کوتاه مدت این مشکل حل شود تصفیه‌خانه اضطراری در روستای تلوت احداث شد تا با 300 لیتر در ثانیه آب را وارد شبکه بابل کنند و بخشی از نیازمندی‌های بابل حل شود.

نماینده مردم بابل در مجلس به دست آورد مهم اخیر ریاست جمهور در سفر به نیویورک اشاره و گفت: سفر ریاست جمهور دست آورد ارزشمندی برای ملت ایران داشته که نشات گرفته از حضور حماسی سیاسی مردم ایران در انتخابات بود.

نیاز آذری گفت: حضور مقتدرانه روحانی در عرصه بین‌المللی نشان از عظمت و بزرگی ملت ایران در جهان است.