جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص 1500 میلیارد ریال برای توسعه کشاورزی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 1500 میلیارد ریال برای توسعه کشاورزی مازندران

سید علی‌اکبر طاهایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بیان داشت: منابعی که بانک کشاورزی سال گذشته برای توسعه کشاورزی مازندران اختصاص داد بیش از یک‌هزار و 500 میلیارد ریال بوده که عملیاتی شد.

وی افزود: همچنین منابعی هم در صندوق توسعه ملی برای برخی از طرح‌ها برای مازندران وجود دارد که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک عملیاتی شود.

طاهایی تصریح کرد: از نظر تسهیلات مقرر مصوبه‌ای داشتیم که در سفر چهارم رئیس جمهور و هیئت دولت ارایه شده و منتظر عملیاتی شدن آن هستیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه رویکرد و جهت‌گیری دولت حمایت از تولیدات بخش داخلی است، گفت: هم‌اکنون تولید ما در بخش برنج پاسخگوی همه نیاز کشور نیست یعنی هنوز بخشی از برنج مورد نیاز مردم را ناگزیریم از طریق واردات تامین کنیم.

طاهایی درباره قیمت تضمینی برنج امسال کشاورزان ادامه داد: وضعیت به گونه‌ای است که اگر دولت قیمت تضمینی خرید را اعلام کند همانند قیمت تضمینی گندم خواهد شد که با وجود قیمت بالای بازار کشاورز به خرید تضمینی روی نمی‌آورد و اقبال آنها رو به سوی بازار است.

استاندار مازندران اضافه کرد: در مورد قیمت تضمینی نیز به نظر می‌آید امسال وضع بازار مناسب‌تر از آن باشد البته در مورد ارقام پرمحصول نظیر شیرودی، خزر، سپیدرود و آمل دو و سه در صورت نیاز قیمت تضمینی اعلام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بطور حتم با بودجه سال جاری که ابلاغ خواهد شد سیاست‌های حمایتی بخش کشاورزی روشن می‌شود اما فکر می‌کنم سال آینده سال خوبی برای جامعه کشاورزی و برنج‌کاران همه استان‌های برنج‌خیز کشور باشد.