رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

اختصاص 15 هزار تن خوراک دام و طیور به دامداری‌ها و مرغداری‌های جویبار - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اختصاص 15 هزار تن خوراک دام و طیور به دامداری‌ها و مرغداری‌های جویبار

اختصاص 15 هزار تن خوراک دام و طیور به دامداری‌ها و مرغداری‌های جویبار


مدیر جهاد کشاورزی جویبار از اختصاص و توزیع بیش از 15 هزار تن خوارک دام و طیور از سوی شرکت‌های تعاونی دامداران و مرغداران بین فعالان این عرصه در سال 93 خبر داد.

اختصاص 15 هزار تن خوراک دام و طیور به دامداری‌ها و مرغداری‌های جویبار

سلمان حاتمی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در جویبار، گفت: تأمین علوفه دامی و افزایش محصولات لبنی و پروتئینی یکی از راهبردهای اساسی در تأمین امنیت غذایی جهاد کشاورزی این شهرستان است.

وی افزود: طبق ضوابط و دستورالعمل سازمان جهاد کشاورزی مازندران، در سال‌ گذشته به میزان 15 هزار و 239 تن خوراک دام و  طیور از سوی شرکت‌های تعاونی دامداران و مرغداران در اختیار فعالان این عرصه قرار داده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار با اشاره به اینکه تولیدات مواد پروتئینی و لبنی نقش مهمی در سلامت جامعه دارد، اظهار کرد: با تلاش در عرصه کشاورزی و دامداری و تولید محصولاتی با هدف رضایت و رفاه اقتصادی، در سال گذشته از سه مرکز جمع‌آوری شیر در جویبار، یک‌هزار و 500 تن شیر خام جمع‌آوری و به کارخانجات صنایع تبدیلی و مواد لبنی منطقه تحویل شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب و تولید فرآورده‌های لبنی بیشتر، نیاز به رفع مشکلات و ایجاد تسهیلات لازم از سوی دولت و از طرفی توجه بیشتر به وضعیت دامداری‌ها و مرغداری‌ها از سوی مرغداران و دامداران است.

حاتمی‌نژاد در پایان گفت: دامداران و مرغداران باید از علم روز در حوزه کاری خود بهره‌مند شده و راه‌هایی که به افزایش بهره‌وری و هزینه‌کرد کمتر می‌انجامد، آشنا شوند.