جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

اختصاص 15 میلیارد ریال اعتبار برای زیباسازی ورودی‌های شهر بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 15 میلیارد ریال اعتبار برای زیباسازی ورودی‌های شهر بابل

معاون خدمات شهری شهرداری بابل گفت: 15 میلیارد ریال اعتبار برای زیباسازی ورودی‌های شهر بابل اختصاص یافت.

اختصاص 15 میلیارد ریال اعتبار برای زیباسازی ورودی‌های شهر بابل

ولی‌الله نیازی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل، اظهار کرد: دو محور اصلی ورودی شهر بابل، بلوار امام رضا (ع) به سمت قائم‌شهر و بلوار آیت‌الله خامنه‌ای به سمت آمل از جمله خیابان‌های شهر بابل هستند که بیشترین تردد مسافران را دارا هستند.

وی افزود: درگذشته زیباسازی ورودی شهر بابل با سلیقه مردم بود، بر این اساس شهرداری بابل برای زیباسازی نمای شخصی و زیباسازی ورودی شهر برنامه‌های خوبی را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون خدمات شهری شهردار بابل تصریح کرد: شهرداران وقت در گذشته نیز طرح ‌را در مورد زیباسازی روکش آسفالت، رفیوژ، نصب تیر برق انجام داده و فضای زیبایی را برای مردم فراهم کردند اما با ورود شهردار جدید در لایحه بودجه، بیشترین بودجه برای ورودی‌های شهر بابل مصوب شد که بیش از یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان برای زیباسازی ورودی بابل اعتبار تخصیص یافت.

این مسؤول در مورد وضعیت فاضلاب‌های شهری بابل خاطرنشان کرد: بر اساس قانون پسماند، شهرداری‌ها موظف هستند پسماندها را جمع‌آوری کنند اما جمع‌آوری فاضلاب‌های خانگی به عهده شهرداری‌ها نبوده و به عهده سایر دستگاه‌های اجرایی است.

نیازی‌فر درباره جمع‌آوری آب‌های سطحی نیز یادآور شد: سال‌های گذشته از سوی شهرداری شبکه‌های انتقال آب احداث شده که آب‌ها به‌سوی این شبکه هدایت می‌شدند اما با توجه به توسعه شهری و با توجه به تفکیکی که در سطح شهر انجام شده، زمین‌هایی که قبلاً قابلیت جذب آب را داشتند در حال حاضر قابلیت جذب ندارند و باید به سمت کانال‌های شهری منتقل شوند.

وی ادامه داد: در برخی نقاط که شاهد آب‌گرفتگی هستیم باید به مرور زمان تخلیه شود که در حال حاضر در باغ فردوس، امیرکبیر، چهارراه شهرک تندست و پشت خوابگاه دانشگاه صنعتی نوشیروانی و دیگر نقاط بابل دارای این مشکل هستیم.

معاون خدمات شهری شهردار بابل اضافه کرد: بعضی از مناطق دیگر بابل از جمله حاشیه بابلرود و شهرک‌های شهید چمران و طالقانی نیز بیشترین آب گرفتگی را داراست که شهرداری باید تمهیداتی در مورد ورودی‌های آن انجام دهد.

نیازی‌فر در پایان گفت: در حال حاضر با دستور شهردار بابل این مناطق حیطه‌بندی و راهکارهای عملی نیز پیشنهاد شده تا این مشکلات برطرف شود.