جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص 15 میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های تحقیقاتی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 15 میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های تحقیقاتی

مدیرعامل شرکت ایزایران با اشاره به اینکه این شرکت امسال 15 میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های تحقیقاتی خود درنظر گرفته است، گفت: بخش اعظمی از این اعتبارات برای اجرای پروژه‌های دانشگاهی هزینه می‌شود.

اختصاص 15 میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های تحقیقاتی

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، مجید غیوری‌ثالث امشب در مراسم اختتامیه نخستین مسابقه سراسری برنامه‌نویسی دانشجویی ای‌سی‌ام در دانشگاه پیام‌نور مرکز بابل، اظهار کرد: شرکت ایزایران از قدیمی‌ترین شرکت‌های کامپیوتری ایران است که در سال 51 با هدف پشتیبانی از کامپیوتر و نیروی مسلح تاسیس شد.

وی از انجام پروژه‌های مختلف کشور از سوی این شرکت خبر داد و افزود: این شرکت تامین 15 تا 20 درصد از صادرات نرم‌افزار، سخت‌افزار و فناوری اطلاعات را به عهده دارد.

مدیرعامل شرکت ایزایران با بیان اینکه 46 درصد فضای ملی و 46 درصد فضای دفاعی زیرپوشش این شرکت هستند، تصریح کرد: امروزه بزرگ‌ترین پروژه‌های کنترلی، نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و تلفیقی به عهده این شرکت است و قراردادی با اپراتور تلفن همراه اول و دیتاسنتر منعقد کردیم.

این مسؤول با اشاره به فعالیت 70 نیرو در شرکت ایزایران، یادآور شد: فاز نخست پروژه سیستم عامل ملی را به پایان رساندیم اما هنوز مجوز انجام پروژه سیستم عامل سامان و امن مسلح برای بهره‌برداری از سطح ملی اخذ نشد.

غیوری‌ثالث با اعلام اینکه وضعیت علمی نیروهای این شرکت دکتری، کارشناسی‌ارشد، کارشناسی و کاردانی است، اضافه کرد: محور عمده کار مهندسی است و کمتر در کار تجاری وارد می‌شویم.

وی از نیاز شرکت ایزایران به تحلیل‌گر، طراح سیستم و مسلط به جاوا خبر داد و افزود: برنامه‌نویسی ما وابسته به هیچ پروژه‌ای نیست و این مهم‌ترین امتیاز شرکت است.

مدیرعامل شرکت ایزایران یادآور شد: با دانشگاه‌های بزرگ چون شهید بهشتی، خواجه نصیر، شاهرود و ... نیز قرارداد بستیم تا پروژه‌های دانشجویی انجام دهند و بیشتر طرح‌هایی مدنظر است که برای آینده و سرمایه‌گذاری مفید باشد.

غیوری‌ثالث در پایان با اشاره به اینکه این شرکت امسال 15 میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های تحقیقاتی خود درنظرگرفته است، گفت: بخش اعظمی از این اعتبارات برای اجرای پروژه‌های دانشگاهی هزینه می‌شود.