جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص 122 میلیارد تومان به طرح‌های کشاورزی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 122 میلیارد تومان به طرح‌های کشاورزی مازندران

رضا عظیمی سه‌شنبه‌شب در جلسه توسعه کشاورزی در سالن شماره یک استانداری مازندران، اظهار داشت:‌ تسهیلات بخش توسعه کشاورزی از محل صندوق حمایت و بانک کشاورزی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: این اعتبار 146 میلیارد و 900 میلیون تومان از محل تسهیلات کشاورزی و 39 میلیارد و 600 تومان از محل صندوق حمایت است.

عظیمی با بیان اینکه این میزان اعتبار در تسهیلات در قالب شش هزار و 946 طرح به بانک معرفی شده است، خاطرنشان کرد:‌ از میزان 161 درصد اعتباراتی که در اختیار بانک بود، طرح معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه خالص طرح‌ها و پذیرش بانک‌ها 106 درصد و در قالب پنج‌هزار و 383 طرح است، تصریح کرد: از این تعداد طرح، 88 درصد مصوب و 77 درصد منجر به عقد قرارداد شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران یادآور شد: ‌122 میلیارد تومان هم اعتبار سایر بانک‌ها در زمینه تسهیلات توسعه کشاورزی است که به 161 طرح بزرگ اختصاص یافت و با وجود توزیع به موقع اما پروژه‌های مصوب ما صفر است.

عظیمی با بیان اینکه  هیچ طرحی را خارج از مصوبه کارگروه به بانک‌ها معرفی نکردیم، بیان داشت:‌ این اقدام از سوی بانک‌ها انجام شد و طرح‌های غیرمصوب در کارگروه را به ما معرفی کردند.