جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص 120 میلیارد تومان به شهرستان بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 120 میلیارد تومان به شهرستان بابل

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حسین نیاز‌آذری در دیدار مسئولان استانی و شهرستانی در بررسی مشکلات مردم بندپی شرقی و بندپی غربی بابل با اشاره به  بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار داشت: آنچه امروز داریم به برکت وجود اسلام است، انقلاب اسلامی هدیه‌ای از سوی امام راحل به ملت ایران است.

نیازآذری افزود: ملت ایران در ۳۵ سال عمر بابرکت نظام، همواره به آرمان‌های امام خمینی (ره) و منویات رهبری در عرصه‌های مختلف پایبند بوده‌اند و این پایبندی در سایه ولایت‌مداری مردم ایران است.

وی تصریح کرد: باید مشکلات را اولویت‌بندی کرده و به‌دنبال پروژه‌هایی باشیم که منافع آن به همه مردم برمی‌گردد، باید نسبت به ساماندهی این پروژه‌ها تصمیم‌گیری قاطع شود و در توزیع اعتبارات ملی و استانی این امر لحاظ شود. توجه به رفع نیاز مردم منطقه بندپی از جمله مشکل گازرسانی به روستاها به‌ویژه در منطقه سردسیر بندپی، باید در دستور کار قرار گیرد.

نیازآذری توجه به هفت جاده مواصلاتی از جمله جاده شهید داداش‌نیا را از مهم‌ترین ضروریات منطقه برشمرد و گفت: تصادفات منجر به فوت و مصدومان بی‌شماری را در این جاده‌ها شاهد هستیم.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیاز به پست 63 کیلوولت برای تقویت برق منطقه، رفع ضعف ولتاژ برق منطقه، تأمین آب شرب و آب کشاورزی را از دیگر نیازها برشمرد.

نیاز آذری خاطرنشان کرد: باید استفاده از رودخانه سجادرود و سد شیاده با احداث کانال در دستور کار قرار گیرد.

وی مهم‌ترین محور معیشتی مردم منطقه را کشاورزی و دامپروری دانست و گفت: باید در سال جاری توجه به کشاروزی، دامپروری و زنبورداری که از مطمئن‌ترین بخش‌های اقتصاد کشور است، در دستور کار قرار گیرد.

نیازآذری با اشاره به اینکه دهیاران و شوراها برای عمران و آبادانی روستاها نیازمند حمایت استانداری هستند متذکر شد: در لایحه بودجه سال 93 بر اساس پیگیری‌های انجام گرفته مبلغ 120 میلیارد تومان از بخش اعتبارات ملی و استانی به شهرستان بابل در زمینه‌های مختلف اختصاص یافت که مدیران از این اعتبار برای پروژه‌های زیربنایی و مهم مانند تأمین آب استفاده می‌کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اجرای سیاست‌های کلی نظام سلامت را آماده‌سازی زیرساخت‌ها در همه اماکن برشمرد و افزود: خواستار تسریع در احداث بیمارستان 44 تختخوابی که زمین آن به مساحت 10 هزار متر توسط مردم اهدا و مجوز آن بیش از یک سال است که اخذ شده، هستیم.

نیاز آذری افزود: مطالعه و احداث سد سجادرود از سوی مجلس به دولت ابلاغ شده و در دستور کار قرار گرفت که با مکانیزم ویژه این موضوع مورد توجه جدی قرار می‌گیرد تا مشکل آب شرب و کشاورزی مردم حل شود.

وی احداث پاسگاه انتظامی را از مطالبات جدی مردم منطقه برشمرد و تصریح کرد: به دلیل گستردگی، اهمیت و موقعیت استراتژیکی شهرستان بابل، احداث پاسگاه می‌تواند کمک بزرگی در ایجاد امنیت بیشتر منطقه باشد.

نیازآذری خواستار استقرار راهدارخانه در منطقه شد و گفت: قرار شد راهدارخانه‌ای در منطقه استقرار یافته و تجهیز شود تا از معادن آن برای شن‌ریزی منطقه استفاده شود.