جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای کمربندی محمودآباد تا رامسر/عقب‌افتادگی تاریخی در تأمین آب آشامیدنی داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای کمربندی محمودآباد تا رامسر/عقب‌افتادگی تاریخی در تأمین آب آشامیدنی داریم

استاندار مازندران گفت: تاکنون 100 میلیارد تومان برای احداث کمربندی محمودآباد تا رامسر اختصاص پیدا کرده است.

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای کمربندی محمودآباد تا رامسر/عقب‌افتادگی تاریخی در تأمین آب آشامیدنی داریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان تنکابن، ربیع فلاح‌جلودار در جلسه شورای اداری مازندران در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن، اظهار کرد: 200 میلیارد تومان وام با سود 10 درصدی، 30 میلیارد تومان بلاعوض و 20 میلیارد تومان بیمه کشاورزی کمک شده است.

وی افزود: مازندران خسارت بسیاری جدی در باغات و بخش‌های مختلف کشاورزی دیده است.

*خرید تضمینی 103 هزار تن مرکبات در مازندران

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در کوتاه‌ترین مدت با همه مشکلاتی که وجود داشت 103 هزار تن خرید تضمینی مرکبات در مازندران انجام شد، تصریح کرد: در هر روستا با همکاری همه دست‌اندرکاران برای امحای مرکبات اقدام شد.

این مسؤول با اعلام اینکه تاکنون 10 هزار تن کیوی خریداری شده است، بیان کرد: قبلاً به کشاورزان اعلام کردیم که بحث بیمه کشاورزی تنها راهی است که دولت از آن طریق می‌تواند به کشاورزان کمک کند.

فلاح‌جلودار تصریح کرد: قبل از وقوع سرمای امسال به‌دنبال چاره‌جویی بودیم که چگونه این میزان تولید در مازندران را به فروش برسانیم که سرما و برف ما را غافل‌گیر کرده است.

* کاهش 1.5 درصدی طلاق در مازندران

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که اعضای هیأت دولت و دستگاه‌های مسؤول در امر فرهنگی حضور داشتند فرمودند که اقتصاد مقاومتی در رأس است اما بحث بالاتر از آن درباره آسیب‌های اجتماعی بوده که باید به آن هم بپردازیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه مشکل طلاق یک معضل اجتماعی است و بیشتر اختلافات در اوایل ازدواج اتفاق می‌افتد، ادامه داد: طلاق در استان 1.5 درصد کاهش پیدا کرده است.

* ایجاد بانک اطلاعاتی معتادان

این مسؤول اضافه کرد: در بحث اعتیاد نیز تاکنون برنامه‌های خوبی در استان اجرا شده که از جمله آن داشتن بانک اطلاعاتی برای معتادان است که در آن 53 هزار معتاد شناسایی شدند و 550 کمپ مرکز ترک اعتیاد در استان فعال است.

فلاح‌جلودار با اشاره به اینکه ریشه همه آسیب‌ها در جامعه از مسیر اعتیاد می‌گذرد، خاطرنشان کرد: در حوزه امنیتی و نظامی در طول این سه سال حتی یک مورد هم مشکل ضد امنیتی در این استان نداشتیم.

وی از کاهش 63 درصدی غریق در دریا خبر داد و گفت: مهم‌ترین مشکل در مازندران تأمین آب آشامیدنی است و در استان یک عقب‌افتادگی تاریخی داریم و باید کانال چالوس و سد هراز و دیگر پروژه‌های ناتمام انجام شود.

استاندار مازندران اظهار کرد: تاکنون 100 میلیارد تومان برای احداث کمربندی محمودآباد تا رامسر اختصاص پیدا کرده است.

فلاح‌جلودار با اشاره به اینکه به یک‌هزار و 342 واحد صنعتی، کشاورزی و اشتغال‌زایی روستایی و... تسهیلات پرداخت شده است، گفت: براساس گزارش اخیر رئیس‌جمهور، 17 هزار واحد صنعتی و کشاورزی در کشور از تسهیلات حمایتی برای خروج از رکود بهره‌مند شدند.