جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

اختصاص وام 4 درصدی به کارآفرینان بخش تولید - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص وام 4 درصدی به کارآفرینان بخش تولید

استاندار مازندران با اشاره به اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاه از کمترین مهارت لازم برخوردار نیستند، گفت: فارغ‌التحصیلان با آموزش در مراکز فنی و حرفه‌ای و کسب مهارت لازم می‌توانند از وام 4 درصدی برخوردار شوند.

اختصاص وام 4 درصدی به کارآفرینان بخش تولید

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، ربیع فلاح در جلسه بررسی مشکلات شهرستان بابل با حضور مدیران کل و دستگاه‌های اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری بابل، اظهار کرد: در سه سال اخیر هیچ پروژه جدیدی تعریف نشده و تنها تمرکز بر اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره است.

وی تنها راه برون‌رفت از مشکلات در کشور و منطقه را پرداختن به اقتصاد مقاومتی، توجه به بخش خصوصی و مشارکت مردمی برشمرد و افزود: 470 میلیارد تومان تسهیلات بین کارفرمایان و کارآفرینان بخش تولید توزیع شد تا مشکل افرادی که دارای چک برگشتی یا بدهکاری بانکی بودند حل شود تا شاهد کاهش بیکاری در جامعه باشیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بابل بسیار کمرنگ بوده است، تصریح کرد: بابل از امکانات و ظرفیت‌های گردشگری خود به نحو شایسته استفاده نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: دکتر جهانشاهی استاد دانشگاه صنعتی بابل مسؤول کارگروه مربوط به فعالیت‌های آی تی استان است، حوزه آی تی ظرفیتی است که می‌توان تا 100 میلیارد تومان طرح برایش تعریف کرد و برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها در این حوزه اشتغالزایی کرد، که باید از این ظرفیت به نحو شایسته استفاده کرد.

فلاح با اشاره به اینکه باید اتمام پروژه کمربندی جنوبی بابل اولویت برنامه راه و شهرسازی باشد، یادآور شد: احداث پل سوم محمدحسن خان کار بزرگی بوده اما نتوانسته بار ترافیکی آن منطقه را حل کند برای رفع این مشکل نیازمند 20 میلیارد تومان است که امیدواریم به آن توجه شود.

استاندار مازندران همچنین خواستار رفع مشکل رانش زمین در نقاط مختلف بابل شد و گفت: خزانه دولت برای اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره ناکافی است و باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود.