سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

اختصاص هزارمیلیاردتومان برای ایجاد فرصت های شغلی تعاونی های کوچک - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص هزارمیلیاردتومان برای ایجاد فرصت های شغلی تعاونی های کوچک

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از اختصاص هزارمیلیاردتومان برای ایجاد فرصت های جدید اشتغال زایی در قالب تعاونی های کوچک خبر داد.

اختصاص هزارمیلیاردتومان برای ایجاد فرصت های شغلی تعاونی های کوچک

حسن طایی شامگاه جمعه ودر سفر به شهرستان آمل به خبرنگار ایرنا گفت: این تسهیلات از محل صندوق کارآفرینی امید برای حمایت و توسعه کسب وکارهای خرد و کوچک به متقاضیان واجد شرایط اختصاص داده خواهد شد.
وی افزود: پیش بینی می شود با اختصاص این میزان اعتبار تا پایان امسال حداقل برای 100هزارنفر در قالب تعاونی های کوچک با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید شغل ایجاد شود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تمامی فعالیت ها وتعاونی های کوچک در حوزه های کشاورزی، زراعت وباغبانی، صنایع دستی، دام وطیور وصنایع کوچک تعاونی های تولیدی است.
طایی تصریح کرد: متقاضیان به خصوص دانش آموختگان دانشگاه ها با ارائه طرح های تجاری توجیه دار و درخواست تسهیلات از ادارات تعاون کار ورفاه اجتماعی ویا صندوق های کارآفرینی امید در شهرستانها می تواند از تسهیلات پیش بینی شده بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: همه متقاضیان تسهیلات این بخش باید توجه داشته باشند که رویکرد این بخش دانش محوری وتعاونی های دانش بنیان است.
وی ادامه داد: تعاونی های شکل گرفته برای کسب وکار با تولید وارائه محصولات نو که از نظر کیفیت بالا و قیمت پایین وقابلیت رقابت وصادرات داخل وخارج از کشور را نیز داشته باشد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد: تاکید ما براین هست که مشاغل جدید دراین بخش در قالب خوشه ها وشبکه ها وبرندهای خاصی شکل بگیرند که درعرصه بازار رقابت بتوانند داوم بیاورند.
طایی با بیان اینکه افزایش تولید را باید سرلوحه برنامه کاری خود قرار دهیم، ادامه داد: با افزایش تولید آمار بیکاری را باید در کشور کاهش دهیم و در مسیر چشم انداز توسعه حرکت کنیم.