جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص فاینانس برای تسریع در عملیات سد هراز/ محل دپوی زباله در روند فعالیت سد خلل ایجاد نکند - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص فاینانس برای تسریع در عملیات سد هراز/ محل دپوی زباله در روند فعالیت سد خلل ایجاد نکند

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اختصاص فاینانس برای تسریع در عملیات سد هراز، گفت: محل دپوی زباله در منطقه عمارت در روند فعالیت سد خلل ایجاد نکند.

اختصاص فاینانس برای تسریع در عملیات سد هراز/ محل دپوی زباله در روند فعالیت سد خلل ایجاد نکند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، علی نبیان در بازدید مسؤولان استانی و شهری از چگونگی پیشرفت پروژه بزرگ سد هراز اظهار کرد: سد مخزنی هراز پروژه مهم و بزرگی است که پیگیری لازم در زمینه اجرای آن انجام می‌شود.

وی با اشاره به نقش ارزشمند این سد بزرگ خاکی، افزود: آب کشاورزی و شرب مناطق زیادی از مازندران با ایجاد سد هراز تأمین می‌شود و این پروژه در شورای اقتصاد مطرح شده و بحث فاینانس آن انجام شد تا شاهد اختصاص آن در آینده باشیم.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه بخش اعظمی از کمبود آب شرب منطقه با ایجاد این سد حل می‌شود، تصریح کرد: نقش سد هراز در حوزه آب شهرهای مرکزی مازندران بسیار مهم است.

*ایجاد 13 کیلومتر مسیر انحراف در مسیر ایجاد سد هراز

این مسؤول در ادامه با اعلام اینکه یکی از مشکلات این سد قرار داشتن محور مواصلاتی هراز در کنار ان است، بیان کرد: باید عملیات این محور از گذشته انجام می‌شد همچنین با احداث تونل بزرگ در مجاورت عملیات سدسازی امروزه بار ترافیک زیادی در آن جریان دارد و این حرکت گام بزرگی در عملیات عمرانی مازندران بود.

نبیان با اشاره به ایجاد 13 کیلومتر مسیر انحراف در مسیر ایجاد سد هراز، ادامه داد: این مهم  برای ایجاد جاده مواصلاتی مطرح خواهد شد.

وی با اعلام اینکه اگر بخواهیم سرعت‌بخشی در ایجاد سد هراز انجام شود باید زمان‌بندی‌های لازم کاهش یابد، افزود: امر سرعت در عملیات به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به انجام بازدیدهای میدانی و کسب مجوزهای لازم در راه تسریع در عملیات، بیان کرد: تأمین منابع مالی از مسائل مهم است که با توجه به تعهدات شرکت آب منطقه‌ای مازندران از منابع مالی سازمان برنامه و بودجه انتظار می‌رود با اختصاص نخستین تخصیص شاهد رشد چشمگیر ان باشیم.

*موافقت شرکت ژاپنی برای ایجاد کارخانه زباله‌سوز در آمل

این مسؤول در ادامه سخنانش با بیان اینکه پیمانکار سد هراز با ایجاد کارگاه مختلف فعالیت خوبی دارد، ادامه داد: باید در این راه بتوانیم در جبهه‌های مختلف کار را آغاز کنیم.

نبیان با قدردانی از تلاش‌های نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی برای اختصاص اعتبار برای این پروژه ملی، متذکر شد: جلسه‌ای با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران، معاون استاندار و مدیرکل منابع طبیعی استان برای اخذ تصمیمات لازم و میزان خسارت‌ها در زمینه درختان طی آینده‌ای نزدیک برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در زمینه ایجاد کارخانه زباله‌سوز در شهرستان آمل  تیمی از کشور ژاپن در ایران مستقر شدند، ادامه داد: این تیم با کارشناسی استان‌های مختلف در پی یافتن یک مرکز مناسب برای ایجاد امکانات زباله‌سوز بودند و در این بین به چندین استان سفر داشته و بازدیدهای لازم را انجام دادند.

نبیان با اعلام حضور مسؤولان وزارت کشور و بررسی نتیجه‌گیری مشکلات مناطق مختلف، بیان کرد: مسؤولان کشور ژاپن به اجرای پروژه در استان مازندران و شهرستان آمل موافقت کردند البته در این بین شرکت ایجاد کارخانه زباله‌سوز JGC نیاز به مجوزهایی از کشور خود داشت که مراحل کسب مجوز انجام شده و هم‌اکنون مراحل اجرایی این روند طی می‌شود.

*سفر مسؤولان مازندرانی برای بازدید از کارخانجات زباله‌سوز ژاپن

وی تأکید کرد: هم‌اکنون هیأت ایرانی به کشور ژاپن سفر کرده و امیدواریم با همدلی و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل این مهم اجرا شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه باید ساماندهی زباله در آمل انجام شود تا برای پروژه سد هراز مشکل ایجاد نشود، یادآور شد: شهرداری آمل نقطه‌ای را به عنوان مکان جدید دپوی زباله شناسایی و اعلام کرد و باید با کسب مجوز لازم حمل زباله به آن منطقه انجام شده و محل دپوی زباله مشکل‌اش حل شود.

این مسؤول سد هراز را از مهم‌ترین سدهای خاکی شمال دانست و بیان کرد: این سد نیاز به مصالح دارد و باید مصالح آن تأمین شود.

نبیان گفت: مصالح سد هراز باید در اطراف آن تأمین شود هر چند به صورت هفتگی باید گزارش پیشرفت سد آنلاین اعلام شود.