جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص تسهیلات 52 میلیارد ریالی اشتغال برای مددجویان کمیته امداد آمل - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اختصاص تسهیلات 52 میلیارد ریالی اشتغال برای مددجویان کمیته امداد آمل

اختصاص تسهیلات 52 میلیارد ریالی اشتغال برای مددجویان کمیته امداد آمل


مدیر کمیته امداد آمل از اختصاص تسهیلات 52 میلیارد ریالی اشتغال برای مددجویان کمیته امداد این شهرستان طی 11 ماه گذشته خبر داد.

اختصاص تسهیلات 52 میلیارد ریالی اشتغال برای مددجویان کمیته امداد آمل

رمضان علی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل از اختصاص تسهیلات 52 میلیارد و 380 میلیون ریالی اشتغال طی 11 ماه گذشته برای مددجویان کمیته امداد این شهرستان خبر داد و افزود: این تسهیلات که برای ایجاد اشتغال افراد زیرپوشش در نظر گرفته شد، از محل تسهیلات بانکی و امدادی بوده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه با این میزان تسهیلات، تعداد 446 مورد وام اشتغال به افراد نیازمند و متقاضی پرداخت شد، گفت: متقاضیان با توجه به ارائه طرح‌های پیشنهادی خود برای ایجاد شغل از مبلغ 50 تا 150 میلیون ریال وام دریافت کردند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل کارمزد تسهیلات اشغال‌زایی برای مددجویان آملی را چهار درصد عنوان کرد و با اعلام اینکه با ایجاد شغل و کار می‌توان نقش گسترده‌ای در زمینه کاهش فقر و افزایش درآمد در بین اقشار ضعیف و نیازمند ایفا کرد، گفت: مسئولان دستگاه‌های زیربط و مرتبط هم با یاری‌رسانی به کمیته امداد امام خمینی در خودکفا کردن نیازمندان سهیم بوده و آنها را در ایجاد درآمد مناسب از زیر چتر حمایتی کمیته امداد خارج کنند تا فضا برای حمایت از دیگر محرومان جامعه مهیا شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد یک‌هزار و 100 نفر از مددجویان این نهاد هم در این مدت آموزش‌های اشتغال را آموختند، از هزینه 704 میلیون و 979 هزار ریالی این نهاد برای نیازمندان آملی خبر داد و یادآور شد: با معرفی افراد زیرپوشش به اداره فنی و حرفه‌ای آمل، آموزشگاه‌ها و مراکز تخصصی طرف قرارداد با کمیته امداد امام خمینی به صورت رایگان آموزش‌ها انجام می‌شود.