جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص تسهیلات 26 میلیارد ریالی خوداشتغالی برای مددجویان آملی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص تسهیلات 26 میلیارد ریالی خوداشتغالی برای مددجویان آملی

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، رمضان علی‌پور صبح امروز در نشست کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان، اظهار داشت: در زمینه خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد امسال برای این شهرستان 26 میلیارد و 750 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده و بانک‌های عامل نیز در این بین معرفی شدند.

وی افزود: از این سرفصل تاکنون 11 بانک عامل در نظر گرفته شده است.

علی‌پور با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه اول مهر ماه امسال اعتبارات به ادارات و نهادهای شهری اختصاص یافت، ادامه داد: تاکنون 199 پرونده با مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون ریال به بانک‌های عامل ارسال شده که به 69 متقاضی به مبلغ 8 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار تخصیص پیدا کرد.

این مسئول علت کم بودن پرونده‌های جذب شده را اختصاص دیرهنگام اعتبارات دانست و متذکر شد: تسهیلات شاغل خانگی کمیته امداد نیز امسال اجرایی نمی‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل با اعلام اینکه از محل تسهیلات امدادی و درآمدهای این نهاد در زمینه خوداشتغالی تاکنون 149 طرح ایجاد شد، گفت: امسال در زمینه مانده اعتبارات سال 92 نیز تلاش داریم و تاکنون برای 65 مورد میزان 7 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

این مسئول متذکر شد: تا پایان آذرماه امسال زمان داریم تا اعتبارات لازم در بخش اشتغال را با کمک بانک‌های عامل جذب کنیم.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل با اشاره به اینکه افراد معرفی شده برای ایجاد اشتغال باید خود تحت حمایت کمیته امداد باشند و یا فرزندان مجرد و متاهل مددجویان را تشکیل دهند، خاطرنشان کرد: در سال 90 مبلغ 120 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال اختصاص یافت که از این میزان بیش از 80 میلیارد ریال جذب شد همچنین در بخش توسعه کشاورزی هم برای اشتغال‌زایی طرح‌هایی از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

{jcomments off}