جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص تسهیلات 18 درصدی برای اشتغال خرد در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص تسهیلات 18 درصدی برای اشتغال خرد در مازندران

استاندار مازندران گفت: در صورت نیاز، تسهیلات بانکی 18 درصدی برای توسعه اشتغال خرد در استان اختصاص می‎یابد.

اختصاص تسهیلات 18 درصدی برای اشتغال خرد در مازندران

 به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار پیش از ظهر امروز در سومین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: 60 درصد جمعیت دانشجویان استان متعلق به بانوان است.

وی با بیان اینکه مطالبات اشتغال بانوان مازندرانی چهار درصد از استان‌های دیگر بیشتر است، افزود: نرخ بیکاری مردان در مازندران 9.8 و بانوان 16 درصد است.

استاندار مازندران با اشاره ترویج اقتصاد دانش‌بنیان برای بانوان فارغ‌التحصیل، تأکید کرد: اقداماتی در حال انجام است تا بانوان با یادگیری مهارت به کارآفرینی بپردازند.

این مسؤول با بیان اینکه بخشی از بانوان در 600 کارگاه‌های صنایع دستی و نمایشگاه‌ها مشاغل متعدد مشغول‌اند، خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی هم وجود دارد که مدیر آنها زنان هستند.

فلاح‌جلودار با بیان اینکه در روستا‌ها زنان کارآفرین و مردان کارهای جانبی را انجام می‌دهند، تصریح کرد: زنان موفق در روستاها شناسایی شوند و مورد حمایت قرار گیرند.

وی مشکل بانوان کارآفرین را عرضه محصولات عنوان کرد و افزود: با ایجاد نمایشگاه و بازارچه‌های دائمی بستر لازم برای حل این موضوع فراهم شود.

استاندار مازندران با اعلام اینکه حدود 400 واحد تولیدی در سامانه برای دریافت تسهیلات ثبت شده‌اند، اظهار کرد: اولویت اقدامات ایجاد اشتغال خرد و کوچک است.

این مسؤول با بیان اینکه در جلسات استان پیگیری‌هایی انجام می‌شود اما در مرحله اجرا باید حساسیت بیشتری انجام گیرد، افزود: مدیران میانی دغدغه بیشتری در توجه به مسائل اشتغال داشته باشند.

فلاح‌جلودار با بیان اینکه در صورت نیاز اشتغال خرد تسهیلات 18 درصد هم تزریق می‌شود، گفت: بانوان فارغ‌التحصیل در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش مهارتی ببینند تا محیط و تسهیلات لازم برای آنان فراهم شود.