جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص تسهیلات 15 میلیونی اشتغال به مددجویان - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص تسهیلات 15 میلیونی اشتغال به مددجویان

موسی رحمانی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری میزان تسهیلات اشتغال اختصاص یافته به این شهرستان را 8 میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه 200 پرونده دریافت تسهیلات آماده شده است، تصریح کرد: 112 مورد برای دریافت به بانک‌ها معرفی شدند.

این مسئول میزان اشتغالی که باید با این اعتبار در شهرستان تنکابن آماده شود را یک هزار و 200 شغل برشمرد و گفت: تسهیلاتی که در اختیار افراد قرار می‌گیرد براساس نوع شغل از یک تا 15 میلیون تومان است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تنکابن با اعلام اینکه تاکنون 750 میلیون تومان اعتبار طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها در این شهرستان بوده است، خاطر نشان کرد: تسهیلات اعطایی در بخش کارانگیزی، کارآفرینی و خوداشتغالی است.

وی از اجرای یک هزار و 650 طرح اشتغالی در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: میزان تسهیلات اعطایی در این بخش نیز 7 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.

رحمانی با اشاره به اینکه تاکنون 300 خانوار مددجو از پوشش امداد خارج شدند، متذکر شد: این تعداد با اجرای طرح‌های خوداشتغالی به خودکفایی رسیدند و از پوشش مستمری خارج شدند.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد خانواده‌های را که از طرح پوشش با اجرای طرح‌های خوداشتغالی خارج شدند را در قالب بیمه تامین اجتماعی حمایت می‌کند، اظهار داشت: به طور متوسط ماهانه 70 تا 100 هزار تومان هزینه بیمه‌های اجتماعی این افراد است که از سوی کمیته امداد پرداخت و خانواده‌ها می توانند در موعد مقرر از مزایای بازنشستگی و سنوات این بیمه بهره‌مند شوند.

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تنکابن در پایان تعداد خانواده‌های مددجوی کمیته امداد این شهرستان را 3 هزار و 900 خانوار برشمرد و گفت: این عداد خانواده در قالب 6 هزار و 400 نفر افراد مددجو را تشکیل می‌دهند.