سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

اختصاص تسهیلات راه‌اندازی گلخانه با سود 15 درصد در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص تسهیلات راه‌اندازی گلخانه با سود 15 درصد در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از اختصاص تسهیلات با نرخ بهره 15 درصد برای راه‌اندازی گلخانه در مازندران خبر داد و گفت: محدودیتی در اعطای تسهیلات وجود ندارد.

اختصاص تسهیلات راه‌اندازی گلخانه با سود 15 درصد در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور حیدرپور صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار از دغدغه‌های جدی است که باید چاره‌‌اندیشی شود، اظهار کرد: هدف از تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بر این بوده تا فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی را ساماندهی کند و زمینه را برای آموزش و اشتغال این افراد فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیشترین جذب فارغ‌التحصیلان را در طول دوره تشکیل سازمان جهاد کشاورزی داشته‌ایم، افزود: با توجه به اینکه ناظران بخش کشاورزی در مراکز جهاد کشاورزی جذب شدند، این افراد باید هر چه سریع‌تر عدم همکاری خود را از شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای اعلام کنند و یا سهام خود را به فارغ‌التحصیلان بیکار بدهند.

نظام مهندسی فارغ‌التحصیلان بیکار را ساماندهی کند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: مدیران جهاد کشاورزی باید فعالیت‌هایی که می‌توان به بخش خصوصی واگذار کنند را رصد کنند تا اشتغال برای فارغ‌التحصیلان بیکار ایجاد شود.

حیدرپور با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی تشکلی است که باید تقویت شود و فارغ‌التحصیلان را وارد عرصه تولید کند، اضافه کرد: برای احداث گلخانه وام‌هایی با نرخ بهره 15 درصد در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود و هیچ‌گونه محدودیتی در اعطای تسهیلات وجود ندارد و افرادی که واجد شرایط هستند می‌توانند با دایر کردن تشکل اشتغالزایی کنند.

وی بیان کرد: قرار نیست اشتغال تنها به پشت میز‌نشینی و استخدام شدن باشد بلکه با دریافت تسهیلات در بخش‌های مختلف می‌توان کارآفرینی کرد و افراد را مشغول به‌کار کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه ما مسؤول اشتغال در استان نیستیم اما باید چاره‌ای بیندیشیم تا بخشی از فعالیت‌ها طبق قوانین و مقررات با محوریت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برون‌سپاری و به بخش خصوصی واگذار شود.

حیدرپور تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی تا 15 روز آینده کمیته‌ای را برای برون‌سپاری برخی از فعالیت‌ها و واگذاری آن به بخش خصوصی تشکیل دهد.

خرید 60 هزار تن مرکبات شب عید در مازندران

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برداشت مرکبات و ذخیره‌سازی آن برای شب عید اشاره کرد و افزود: تولید مرکبات امسال 150 تا 200 هزار تن بیشتر از سال گذشته است.

حیدرپور با اعلام اینکه امسال 60 هزار تن مرکبات با قیمت دو هزار و 500 تومان از سوی سازمان تعاون روستایی خریداری خواهد شد، گفت: 40 هزار تن در قالب خرید میوه شب عید و 20 هزار تن از طریق شبکه تعاون روستایی به سایر استان‌ها ارسال می‌شود.