سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

اختصاص بیش از یک‌ میلیارد ریال اعتبار تشویقی زکات در آمل - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اختصاص بیش از یک‌ میلیارد ریال اعتبار تشویقی زکات در آمل

اختصاص بیش از یک‌ میلیارد ریال اعتبار تشویقی زکات در آمل


مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل گفت: یک‌ میلیارد و 510 میلیون ریال اعتبارات تشویقی سهم پروژه‌های عمرانی زکات در این شهرستان به پروژه‌های عمرانی 22 روستا اختصاص یافت.

اختصاص بیش از یک‌ میلیارد ریال اعتبار تشویقی زکات در آمل

غلام‌رضا علی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل، با اشاره به اهمیت زکات در جامعه اسلامی و با بیان اینکه در کمیته امداد امام خمینی، زکات در دو بخش پروژه‌ای و حمایتی مطرح است، گفت: در سال 92 این میزان تشویقی 24 درصد از میزان هزینه‌ بوده ولی در سال گذشته این میزان به پنج تا 9 درصد رسیده است.

وی از اختصاص اعتبارات تشویقی زکات به 22 روستای این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: مجموع زکات پروژه‌ای در این شهرستان برای 22 روستا به میزان 24 میلیارد و 340 میلیون ریال بوده است.

مدیر کمیته امداد آمل با اشاره به پرداخت میزان اعتبارات تشویقی سهم پروژه‌های عمرانی زکات در سال گذشته با تاکید بر اینکه این میزان به مبلغ یک‌ میلیارد و 510 میلیون و 100 هزار ریال بوده که توسط معاونت مالی اداره‌ کل کمیته امداد مازندران به حساب شهرستان‌ها واریز می‌شود، بیان کرد: در این شهرستان برای 22 پروژه عمرانی بخش شهری و روستایی در مرحله نخست اعتبار تشویقی لحاظ شده است.

وی ادامه داد: روستاهایی همانند بوران، حسین‌آباد، اسکومحله، شادمحل، کمدره، بازیارکلا، سرخ‌کلا، دیه، ناصرآباد، اجوارکلا، نفرخیل، نجارکلا، برزو‌دشت اندوار، خرمن‌کلا، عبدالناف، ترویجان و حاجی دلا در بخش‌های مختلف امامزاده عبدالله (ع)، دابودشت، دشت‌سر، مرکزی، لاریجان در این بین جای داشتند که برای ساخت حوزه علمیه خواهران، حسینیه، زینبیه، مسجد، بازسازی آستان امامزاده، دفتر امام جمعه و خانه عالم اقدام کردند.