جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اختصاص بودجه‌ در بنیاد ملی نخبگان چندبرابر می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص بودجه‌ در بنیاد ملی نخبگان چندبرابر می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان گفت: از سال آینده تخصیص بودجه‌ در بنیاد ملی نخبگان چندبرابر می‌شود.

اختصاص بودجه‌ در بنیاد ملی نخبگان چندبرابر می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، سید مهدی موسوی‌کوهپر در آیین تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید بنیاد ملی نخبگان مازندران با بیان اینکه باید بتوانیم فرهیختگان را در استان نگه‌داریم، اظهار کرد: مازندران از جمله استان‌هایی است که بیشترین گریز نخبگان را به سایر استان‌ها دارد.

وی نیروی انسانی را مهم‌ترین سرمایه جامعه و استان دانست و افزود: باید تلاش کنیم نخبگان را در سطح بین‌المللی جذب کنیم و در سطح استانی هم فضایی را در نظر بگیریم که نخبگان در استان‌ها بمانند و به بررسی معضلات استان خود بپردازند.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: رویکرد بنیاد ملی نخبگان بر این است که نخبگان احساس نکنند تافته جدا بافته هستند بلکه مسئولیت‌پذیری آنان بیشتر از سایر افراد جامعه است.

موسوی‌کوهپری اضافه کرد: وظیفه بنیاد ملی نخبگان این است که از نخبگان حمایت کند تا آنان بتوانند ایده و توانمندی خود را شکوفا کنند و احساس مسئولیت‌پذیری بیشتری نسبت به استان خود داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تمام دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تا پایان متوسطه، سال 1404 در طرح شهاب با عنوان شناسایی و هدایت نخبگان زیرپوشش قرار می‌گیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه عدالت آموزشی پرورشی را باید در تمامی سطوح تحصیلی رعایت کنیم، گفت: بنیاد ملی نخبگان استان باید در روستا‌ها بیشتر حضور داشته باشد و استعداد‌های نهفته در روستاها را شناسایی کند.

موسوی اظهار کرد: از سال آینده تخصیص بودجه‌ در بنیاد ملی نخبگان چند برابر می‌شود و بنیاد ملی نخبگان استان با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش طرح شهاب را به طور جدی دنبال کند.

وی ادامه داد: مازندران از لحاظ آموزش عالی که به‌عنوان محور توسعه است بسیار خوب درخشیده است که در این راستا بنیاد ملی نخبگان مازندران باید ارتباط با دانشگاه‌ها را قوی‌تر کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان افزود: در مباحث فرهنگی باید انگیزه، وابستگی فرهنگی، ملی و دینی نخبگان را تقویت کنیم.

موسوی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه، بند پنج تبصره 23، در شش ماه نخست امسال تمامی دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌ها را در جذب و حمایت نخبگان ارائه کنند.