جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص اعتبار 26 میلیارد تومانی برای تکمیل دو نیروگاه زباله‌سوز مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص اعتبار 26 میلیارد تومانی برای تکمیل دو نیروگاه زباله‌سوز مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دفتر مجمع نمایندگان مازندران، نشست مشترک مجمع نمایندگان استان، استاندار و معاون نظارت راهبردی ریاست جمهوری پیرامون بودجه سال 93 در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

در این نشست که جمعی از نمایندگان مازندران، معاونان و کارشناسان معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری و استاندار مازندران حضور داشتند، مهم‌ترین مباحث مربوط به پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران گفت: این نشست با هدف پشتیبانی از بودجه سال 93 استان مازندران در لایحه سالانه بودجه تشکیل شد.

قاسم احمدی لاشکی افزود: در این نشست مقرر شد برای زهکشی اراضی کشاورزی ردیف مستقلی منظور شود تا سبب تولید بیشتر محصول فراهم آید.

وی اجرایی شدن تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و سواحل را از نکات دیگر مهم جلسه عنوان کرد.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران افزود: استفاده از طرح‌های فاینانس برای تکمیل پروژه‌های عمرانی، زمینه‌سازی برای مشارکت بخش خصوصی خارجی در طرح‌های کلان استان، تکمیل طرح‌های راه و کمربندی شهرها در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران مورد توجه واقع شد.

وی ادامه داد: بحث جمعیت شناور که در ایام نوروز، فصل تابستان و مناسبت‌ها به استان سفر می‌کنند به عنوان یک آیتم در بودجه سالانه استان مورد درخواست بوده است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طرح جامع سیلاب و آبخیزداری در شهرهای بهشهر، نکا و نوشهر به منظور مدیریت و مهار سیلاب‌ها از دیگر مباحث این نشست بوده است.

وی یادآور شد: در این نشست موضوع درآمدزایی و اتخاذ تمهیداتی برای اخذ عوارض مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مقرر شد کارگروهی مشترک بین استانداری مازندران و معاونت نظارت راهبردی، سازوکارهای قانونی و اجرایی این طرح را بررسی کند.

این مسئول گفت: در این جلسه مقرر شد در بودجه سال 93 اعتبارات مناسبی برای تکمیل 10 بیمارستان نیمه کاره مازندران و همچنین تکمیل سد و بندهای مهار آب از سرشاخه‌های رودخانه‌های منتهی به دریا مورد توجه قرار گیرد.     

احمدی‌لاشکی با اعلام اینکه نشست‌های مشترک بین مجمع نمایندگان، استانداری مازندران و معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری برای پیگیری طرح‌های کلان استان مازندران در دستور کار است، بیان داشت: در بودجه سال 93 توجه خاصی به مدیریت پسماند و مسائل زیست محیطی می‌شود و بر این اساس به‌زودی 26 میلیارد تومان برای تکمیل دو نیروگاه زباله‌سوز ساری و نوشهر اختصاص می‌یابد.