جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص اعتبار 23 میلیارد ریالی برای ساخت تصفیه‌خانه محمودآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص اعتبار 23 میلیارد ریالی برای ساخت تصفیه‌خانه محمودآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، مصطفی موسوی اظهار داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب در راستای صیانت و حمایت از محیط زیست در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ساخته می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شهدای محمودآباد در زمینی به مساحت 7 هزار مترمربع با ظرفیت پالایش 700 مترمکعب در شبانه‌روز به صورت UABR با هوادهی گسترده ترکیبی بی‌هوازی و هوازی ساخته می‌شود.

موسوی با اشاره به آغاز عملیات تصفیه‌خانه فاضلاب بیان داشت: پروژه تصفیه‌خانه شهرک صنعتی شهدای محمودآباد در این مدت کوتاه از 15 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که برای ساخت و تکمیل این پروژه 23 میلیارد ریال از محل اعتبارات منابع ملی و داخلی هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: مازندران با دارا بودن 11 تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی بالاترین نرم ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب در سطح کشور را دارا بوده که ساخت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب جدید با توجه به شرایط خاص اقلیمی استان در جهت تقویت استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی با هدف حفظ محیط زیست و ایجاد فضای‌سبز اجرا می‌شود.

موسوی خاطرنشان کرد: با ساخت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از پساب تصفیه شده برای ایجاد و نگهداری فضای‌سبز و در جهت تلطیف و زیباسازی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استفاده می‌شود.