جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

احیای یادمان هفت تپه پس از 25 سال - نمایش محتوای خبر

 

 

احیای یادمان هفت تپه پس از 25 سال

سردار حمیدرضا رستمیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار بخش دفاع مقدس خبرگزاری فارس از ساری، اظهار داشت: راهیان نور، گامی به سوی ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی و حرکت در مسیر شهدا و امام راحل است.

وی با اشاره به احیای یادمان هفت تپه، افزود: برای نخستین بار در یک حرکت خودجوش، پادگان هفت تپه که مقر لشکر ویژه 25 کربلا در دوران دفاع مقدس بوده با همت مسئولان سپاه کربلا و لشکر عملیاتی 25 کربلا، بعد از 25 سال احیا می‌شود و این قطعه پاک زمین، از غربت و مظلومیت در می‌آید.

رستمیان در ادامه بیان داشت: قدوم خالص مردم مازندران که روزگاری فرزندانشان آن مکان الهی را عبادتگاه و همچنین محل عروجشان ساخته بودند، بار دیگر با سرزمین خاطره انگیز هفت تپه آشنا می‌شوند.

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا با یادآوری نسبت به زنده نگه داشتن، حفظ و نگهداری این یادمان ملکوتی، تصریح کرد: امروز پس از مدت‌ها که بازدید از این یادمان کلید می‌خورد، بهانه‌ای است تا فرهنگ ارزشمند مجاهدت مردم مازندران در دفاع مقدس و همچنین یکه تازی مردان خستگی ناپذیر لشکر همیشه پیروز 25 کربلا در میدان‌های نبرد، به نسل جدید معرفی شود.

این مسئول، احیای این یادمان را مهم‌ترین حرکت فرهنگی برای علاقه‌مندان فرهنگ ایثار و شهادت خواند و اضافه کرد: با ورود رزمندگان و وارثان شهدا، به این پادگان بیادماندنی، باری دیگر خاطرات آن روزها در ذهن‌ها تداعی می‌شود و شور و شوق سال‌های عاشقی در روح‌شان دمیده می‌شود.

رستمیان از حضور نیروهای لشکر عملیاتی 25 کربلا از 8 اسفند برای آماده‌سازی آن نقطه آسمانی خبر داد و خاطرنشان کرد: از 16 اسفند ماه، با ورود کاروان‌های راهیان نور بسیج محلات، شروع زیارت از زیارتگاه هفت تپه، آغاز می‌شود.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه منطقه هفت تپه مساحت بسیار وسیعی دارد لذا بازدید از کل پادگان میسر نیست و محل عهد و میثاق زائران وعده گاه ما در میدان اول هفت تپه است.

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا در پایان گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده ستاد راهیان نور، برنامه‌های متنوع فرهنگی، فضاسازی منطقه، دایر کردن فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و همچنین بخشی از امکانات رفاهی در دستور کار است.