جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

احیای موقوفات مازندران نیازمند عزم استانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

احیای موقوفات مازندران نیازمند عزم استانی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام 'ستار علیزاده ' شامگاه چهارشنبه در مراسم تجلیل از واقفان، متولیان و خادمان موقوفه های شهرستان آمل گفت: همه شهروندان مازندرانی وافراد مطلعی که سندها و برگه های تاریخی مربوط به وجود مقابرامامزادگان ویا موقوفه های دیگر دارند، با اداره های اوقاف وامورخیریه شهرستانها ومناطق استان همکاری کنند.

وی همچنین ، اجرای درست نیات و عمل واقفان توسط متولیان موقوفات را بسیار ضروری در اعتماد سازی مردم نسبت به این فریضه مهم دینی دانست وافزود: اجرای دقیق نیت واقفان خیراندیش و نیکوکار و اینکه بدون انگیزه های شخصی ودر چه مسیری هزینه می شود، حق طبیعی وارثان واقفان است ودر این زمینه متولیان موقوفات باید بیشترین دغدغه را داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، با بیان اینکه با اتخاذ راهکارهای درست و اصولی ، فرهنگ وقف باید در جامعه ترویج و نهادینه شود، تصریح کرد: وقف یکی از سنت های حسنه اسلامی است و اسلام تاکید و سفارش های زیادی نسبت به آن دارد.

حجت الاسلام علیزاده اضافه کرد: امروز اهمیت و مزایای وقف در زندگی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور به خوبی نمایان است و باید در راستای این فریضه مهم همه آحاد جامعه اهتمام جدی داشته باشند.

وی به اهمیت جایگاه متولیان موقوفات در مازندران اشاره کرد و با تاکید بر اینکه جایگاه ویژه آنان در این عرصه ونیز اداره های اوقاف وامورخیریه سراسراستان خلل ناپذیر است، گفت: ارزش وجایگاه متولیان موقوفات درحدیثهای فراوانی از قول معصومین ذکر شده و امروزه اثرات وقف در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی واجتماعی در جامعه به خوبی نمایان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ، با اشاره به اینکه بقاع متبرکه در راستای تبدیل شدن به قطب های فرهنگی با دستور مقام معظم رهبری قرار دارند، خاطرنشان کرد: در این طرح همه نیازمندیهای فرهنگی ومعنوی افراد در بقاع متبرکه تامین خواهد شد ومسئولان اجرایی در شهرستانها باید درتحقق وتبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی همکاری بیشتری بکنند.

حجت الاسلام علیزاده با اشاره به اینکه ارتباط تنگاتنگی میان وقف واقتصادمقاومتی است، تصریح کرد: تنها راه برون رفت از تحریم های اقتصادی دشمن وعملی کردن اقتصاد مقاومتی در جامعه حرکت جهادی همه افراد متمول جامعه در انفاق مازاد اموال آنان برای صرف در هزینه های عمومی جامعه از راه وقف است.

وی یادآورشد: با وقف اموال افراد ثروتمند و واقفان خیراندیش ، بسیاری از مشکلات اجتماعی واقتصادی جامعه برطرف خواهد شد.