جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

احیای زکات ، سبب برقراری عدالت در جوامع اسلامی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

احیای زکات ، سبب برقراری عدالت در جوامع اسلامی می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین ˈ سیدصابر جباری ˈ روز سه شنبه در جلسه ستاد زکات شهرستان بهشهر افزود: زکات واجبی الهی و ارزشی است و ائمه اطهار و قرآن به پرداخت بموقع آن تاکید فراوانی دارند.

وی بیان داشت: آشنایی مردم با آثار فردی و اجتماعی زکات با بهره گیری از توان عاملان زکات در جامعه ضروری است.

نماینده مردم مازندان در مجلس خبرگان رهبری افزود: جامعه اسلامی با پرداخت زکات و ترویج این امر الهی می تواند در رفع مشکلات نیازمندان و آبادانی و عمران مناطق محروم قدم بردارد.

وی ادامه داد: کشاورزان باید توجه وی‍ژه ای به این امر مهم داشته باشند چرا که زکات بیمه کننده و ضامن دارایی محسوب شده و بخشی از فرایض الهی است.

امام جمعه بهشهر اظهار داشت: بهتر است زکات داده شده توسط مومنین هر منطقه در آبادانی و نیاز فقرای همان منطقه هزینه شود تا آبادانی منطقه و رفع نیاز فقرا را به همراه داشته باشد.

فرماندار بهشهر نیز در این جلسه گفت: در دین اسلام، زکات، در ردیف مهم ترین عبادات قرار گرفته و در بسیاری از مواردی با نماز ذکر شده است.

ˈ محمدتقی نورزاد ˈ افزود: در سال91 بیش از 550 میلیون تومان زکات در بهشهر جمع آوری شد.

وی اظهار داشت: زکات جمع آوری شده میان فقرا و نیازمندان و همچنین در بخش پروژ های عمرانی در همان روستا یا شهر از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان هزینه می شود.

فرماندار بهشهر گفت: دست اندرکاران احیای زکات باید با فرهنگ سازی و هم افزایی سازنده با مخاطبان نسبت به احیای این فریضه الهی اهتمام بورزند.