جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

احداث 200 هزار مسکن روستایی/ افزایش3 میلیون تومانی تسهیلات ساخت مسکن روستایی - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث 200 هزار مسکن روستایی/ افزایش3 میلیون تومانی تسهیلات ساخت مسکن روستایی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از افزایش 3 میلیون تومانی تسهیلات ساخت مسکن روستایی در کشور خبر داد و گفت: در سال جاری برای احداث 200 هزار مسکن روستایی در کشور اعتبار مصوب شد.

احداث 200 هزار مسکن روستایی/ افزایش3 میلیون تومانی تسهیلات ساخت مسکن روستایی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا تابش صبح امروز در مراسم افتتاح مسکن روستایی در روستای خاخیل ساری اظهار کرد: در سال جاری برای احداث 200 هزار مسکن روستایی در کشور اعتبار مصوب شد.


وی تصریح کرد: میزان تسهیلات برای ساخت مسکن روستایی نسبت به سال گذشته 3 میلیون تومان افزایش پیدا کرد و به رقم 18 میلیون تومان رسید.


رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در ادامه خاطر نشان کرد: برای 80 هزار واحد مسکونی روستایی نیز اعتبار 20 میلیون تومان در نظر گرفت که این اعتبار برای روستاهای مرزی و خانه‌های در حال تخریب اختصاص پیدا می‌کند.


وی در ادامه با اعلام اینکه روند ساخت مسکن روستایی در کشور مثبت است، افزود: اعتبار ساخت مسکن روستایی از محل منابع داخلی بانک‌ها تامین می‌شود.


تابش درباره وضعیت ساخت مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر نیز گفت: احداث 340 هزار واحد مسکن در این شهرها در برنامه کاری است که در سال جاری 295 هزار واحد را تحویل می‌دهیم.


وی دیگر برنامه در دست اجرایی بنیاد مسکن با بهزیستی و بنیاد مستضعفان را احداث واحدهای مسکونی برای افراد داری 2 معلول به بالا اعلام کرد و یادآور شد: احداث 8 هزار واحد در برنامه کاری قرار دارد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: برای احداث واحدهای مسکونی افراد تحت پوشش بهزیستی 18 میلیون در نظر گرفته شد که این رقم بلاعوض برای احداث در نظر گرفته می‎شود.