رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

احداث 2 دوربرگردان در محور مواصلاتی بابلسر به فریدونکنار - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

احداث 2 دوربرگردان در محور مواصلاتی بابلسر به فریدونکنار

احداث 2 دوربرگردان در محور مواصلاتی بابلسر به فریدونکنار


فرماندار بابلسر از احداث 2 دوربرگردان در محور مواصلاتی بابلسر به فریدونکنار خبر داد و گفت: یکی از این دوربرگردان‌ها با 70 درصد پیشرفت فیزیکی به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد و کار احداث دوربرگردان دیگر نیز به‌زودی آغاز می‌شود.

احداث 2 دوربرگردان در محور مواصلاتی بابلسر به فریدونکنار

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، جلسه شورای ترافیک بعد از ظهر امروز با حضور مسئولان شورای ترافیک استان، شهرداران و اعضای شورای اسلامی دو شهرستان بابلسر و فریدوکنار با موضوع «بررسی و رفع مشکلات محور مواصلاتی بابلسر به فریدونکنار»، برگزار شد.

در این مراسم فرماندار بابلسر با تبریک به ایام نوروز با اشاره به موقعیت توریستی و جغرافیایی دو شهرستان بابلسر و فریدونکنار به لزوم ایجاد زیرساخت مناسب برای راه‌های مواصلاتی برون‌شهری دو محور بابلسر و فریدونکنار تأکید کرد و گفت: برای اینکه بتوانیم مسافران و گردشگران بیشتری را جذب کنیم و فضای مهیجی را برای گردشگر ایجاد کنیم نباید تنها به فراهم کردن زیرساخت شهری اکتفا کنیم، بلکه باید با ایجاد جاذبه و زیباسازی در طول مسیر مواصلاتی رغبت ادامه سفر را در مسافر به‌وجود آوریم.

سیدعلی اسد با بیان اینکه در محور مواصلاتی بابلسر و فریدونکنار صنایع و ساخت‌وسازهای نامناسبی مشاهده می‌شود که با معماری مدرن و سنتی هم‌خوانی ندارد، این ساخت‌وسازها را عاملی مهم برای آسیب به مسیر راه‌ها دانست و اظهار کرد: محور اصلی بابلسر و فریدونکنار این استعداد و آمادگی را دارد که از حالت فعلی خارج و ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه می‌طلبد یک مبلمان خاص و هماهنگ برابر آئین نامه‌ها طراحی و به‌عنوان یک الگو و مدل برای راه‌های استان معرفی شود، افزود: در واقع ما با اجرا و ساماندهی محور بابلسر و فریدونکنار به‌دنبال ساماندهی ترافیک، ایمنی، زیباسازی بصری و ایجاد جاذبه بیشتر در منطقه هستیم.

اسد همچنین با بیان اینکه یکی از سیاست‌های راه و شهرسازی منظره‌آرایی و زیباسازی محورهای مواصلاتی است، به احداث 2 دوربرگردان در محور میدان معلم و پمپ بنزین دریاکنار اشاره کرد و گفت: یکی از این دوربرگردان‌ها با 70 درصد پیشرفت فیزیکی به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد و کار احداث دوربرگردان دیگر نیز به‌زودی آغاز می‌شود.