جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

احداث کارخانه کمپوست و نیروگاه زباله‌سوز اولویت‌های اصلی مازندران است - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث کارخانه کمپوست و نیروگاه زباله‌سوز اولویت‌های اصلی مازندران است

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، ربیع فلاح جلودار عصر امروز در چهارمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در سال 92 انجام دادیم و انتقادهایی نیز به ما وارد می‌شد موضوع پسماندها بود که در این زمینه کل استان را برای پاکسازی بسیج کردیم.
وی ابراز داشت: کار پاکسازی مناطق مختلف شهری و روستایی در سراسر مازندران انجام شد هر چند هنوز مشکلاتی دراین زمینه وجود دارد اما در کل باید از فرمانداران، بخشداران و شوراها تشکر کرد.

استاندار مازندران با اشاره به معضل زباله در مازندران بیان داشت:‌ آنچه که در سال 93 در اولویت استان قرار داده شده توجه به کارخانه کمپوست و نیروگاه زباله‌سوز است و برای این کار از اعتبارات بخش خصوصی و شهرداری استفاده می‌کنیم.

وی‌ در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت حرکت اصولی در حوزه گردشگری تاکید کرد و افزود: باید در این زمینه طوری حرکت کنیم که سال پایه برای گردشگری باشد و این نیازمند همت و تلاش همگان است.
جلودار اسکان‌ مهمانان نوروزی‌ در‌ سطح استان‌ را مهم برشمرد و گفت: در استان مازندران برای مسافران و گردشگران نوروزی واحدهای مسافری تدارک دیده شده است که 610 هزار نفر را می‌توان اسکان داد و اگر میزان جمعیت فراتر از این حد برود باز هم این امکان وجود دارد تا از مدارس برای اسکان مهمانان نوروزی در مازندران استفاده شود.

وی همچنین تصریح کرد:‌ باید تورگردانی در استان مازندران شکل بگیرد و فعال شود و در این زمینه باید در سال 93 اقدامات موثری در سایه همدلی و انسجام صورت بگیرد.