جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

احداث مزرعه گل محمدی در بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث مزرعه گل محمدی در بابل

مدیر جهاد کشاورزی بابل از احداث مزرعه نمایشی گل‌محمدی در روستای شالینگ چال از توابع مرکز جهاد کشاورزی بندپی‌شرقی بابل در سطح یک هزار مترمربع خبر داد.

احداث مزرعه گل محمدی در بابل

سیداحمد طاهری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: در راستای طرح افزایش تولید محصولات سبزی و صیفی، امسال بیش از 670 هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان بابل به کشت باقلا اختصاص یافت.

وی افزود: با عملکرد 15 هزار کیلوگرم در هر هکتار بیش از 10 هزار و 110 تن باقلا در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل ادامه داد: کارشناسان تولیدات گیاهی این مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی دهستان‌های این شهرستان در طول مدت کاشت، داشت و برداشت، توصیه‌های فنی لازم را به کشاورزان ارائه دادند.

طاهری از احداث مزرعه نمایشی گل‌محمدی در روستای شالینگ چال از توابع مرکز جهاد کشاورزی بندپی‌شرقی بابل در سطح یک هزار مترمربع خبر داد و گفت: مزرعه نمایشی گل‌محمدی برای آشنایی و آموزش نحوه پرورش آن به شهروندان احداث شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی سبزی و صیفی، برنج، پرورش قارچ خوراکی و دهکده الگویی برنج در هر فصل به صورت رایگان برگزار و به بهره‌برداران آموزش داده می‌شود.

طاهری بیان کرد: با توجه به موقعیت خوب آب و هوایی منطقه، به‌ویژه در مناطقی که در ارتفاعات بیشتری قرار دارند گل‌محمدی بهتر رشد کرده و اسانس بیشتری تولید می‌کند و پرورش گل‌محمدی نیازمند سرمایه زیادی نیست بلکه این امر می‌تواند در اقتصاد، اشتغال‌زایی و توسعه منطقه کمک کند.