جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

احداث مجتمع فرهنگی و هنری در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث مجتمع فرهنگی و هنری در چالوس

حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی در حاشیه سفر خود به غرب مازندران و بازدید از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: کار فرهنگی به صورت دستورالعملی که از طریق وزارت‌خانه یا اداره کل ابلاغ می‌شود، در حال انجام است.

وی درباره وضعیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهرستان نوشهر بیان داشت: جلسه‌ای را با مسئول و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نوشهر داشتیم و مسائل خوبی در حوزه فرهنگ و هنر نوشهر مطرح شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران با اشاره به اینکه بحث تجهیز و مرمت اداره فرهنگ و ارشاد نوشهر از جمله مشکلاتی بود که پس از بحران برف زمستان 92 بیشتر نمودار شد، تصریح کرد: در جلسه‌ای با مسئول و کارکنان این اداره مطرح شد سعی ما بر این است تا این مشکلات هر چه زودتر رفع شود و فضای بهتری در آنجا شکل بگیرد.

وی در ادامه به اهمیت شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: تصمیم داریم شورای فرهنگ عمومی را علاوه بر اینکه در 22 شهرستان در استان مازندران برگزار می‌شود را در مناطق و بخش‌هایی که امام جمعه دارند نیز فعال کنیم تا حرکت فرهنگ‌سازی مناسبی با نام سال اقتصاد و فرهنگ داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین با بیان اینکه شهرستان چالوس از داشتن یک مجتمع فرهنگی و هنری همچنان محروم است، بیان داشت: احداث مجمتمع فرهنگی و هنری چالوس با همکاری مسئولان شهرستانی با جدیت پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نهادینه کردن اسناد بالادستی، الگوی ایرانی اسلامی، اصلاح الگوی مصرف، پاسداشت زبان، خودباوری و خودکفایی از جمله مواردی است که می‌توان از طریق هنر به آن پرداخت، گفت: 2 هزار و 500 هنرمند هنرهای نمایشی و 3 هزار موسسه فرهنگی و هنری در سطح استان مازندران مشغول به فعالیت هستند که مازندران پس از تهران بیشترین هنرمندان دارای تحصیلات بسیار عالی در سطح کشور را دارد و این یک ظرفیت و فرصت بسیار ارزشمندی است و باید استفاده مطلوبی در این بخش صورت گیرد.