جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

احداث بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه شمال کشور در بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه شمال کشور در بابل

حسین نیازآذری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: پروژه‌ای با عنوان آبرسانی به شهرهای گروه الف، سال‌ها قبل آغاز به کار کرد اما به دلیل بی‌توجهی، این پروژه به سرانجام نرسید.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌هایی که در سال 91 انجام شد از محل سد البرز سالانه 40 میلیون لیتر آب نیاز شهرهای الف را تامین می‎‌شود، افزود: وزارت نیرو هم از این پروژه استقبال کرد.

نیازآذری با اشاره به اینکه این طرح از طریق وزارت نیرو به صورت لایحه به مجلس تقدیم شد، گفت: در مجلس هم به صورت پیوست، قانون بودجه، به عنوان پروژه ملی در نظر گرفته شد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه 49 کیلومتر خط انتقال از سد البرز تا شهرستان بابل است، تصریح‌ کرد: ظرفیت این پروژه آبرسانی به میزان 1.5 متر مکعب در ثانیه است.

وی با اشاره به احداث تصفیه‌خانه در بابل‌کنار به ظرفیت 1.5 متر مکعب در ثانیه، متذکر شد: عملیات اجرایی این پروژه به‌زودی با حضور وزیر نیرو شروع می‌شود.

نیازآذری با بیان اینکه بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه شمال کشور در بابل اجرایی می‌شود، گفت: این پروژه با مخزن 20 هزار مترمکعب در شهرستان بابل و با مخزن 2 هزار مترمکعب در مرزی‌کلا اجرا می‌شود.
{jcomments off}