سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

احداث باغ میوه در اراضی شیبدار میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث باغ میوه در اراضی شیبدار میاندورود

شبر موسوی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با اشاره به اجرای طرح محوری گندم در بیش از 4 هزار و 631 هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان میاندورود اظهار داشت: یک‌هزار و 942 کشاورز گندم‌کار در این طرح شرکت کردند.

وی انعقاد قرارداد بیمه گندم در سطح بیش از 4 هزار هکتار از مزارع گندم با تعداد 321 نفر، بوجاری 360 تن بذور خود مصرفی و کاشت گندم در سطح 700 هکتار همچنین نظارت و راهنمایی گندم‌کاران برای کشت گندم در سطح 4 هزار و 631 هکتار را از جمله اقدامات این مدیریت برای زراعت گندم در سال قبل بیان داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود بیمه زراعت گندم در سطح یک‌هزار و 661 هکتار با تعداد 321 نفر را از دیگر اقدامات دستگاه مدیریتی خود اعلام کرد.

موسوی با اشاره به توزیع بیش از 517 هزار کیلوگرم بذر اصلاح شده گندم بین کشاورزان گندمکار این شهرستان در سال گذشته، متوسط عملکرد گندم این شهرستان را 4 هزار و 215 کیلوگرم در هکتار عنوان داشت.

این مسئول از توزیع بیش از 231 هزار و 550 کیلوگرم کود فسفات، 694 هزار و 650 کیلوگرم کود اوره و 65 هزار کیلوگرم کود پتاس بین گندم‌کاران در سال گذشته خبر داد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میاندورود همچنین از مطالعه و ارزیابی زمین‌های شیبدار دارای منابع آبی مناسب در این شهرستان خبر داد.

موسوی با اشاره به بازدید معاون مدیرکل بحران استانداری مازندران و فرماندار میاندورود از زمین‌های شیبدار دارای منابع آبی مناسب در این شهرستان افزود: در این بازدید مقرر شد زمین‌های شیبدار دارای منابع آبی مناسب در میاندورود برای احداث باغ مورد مطالعه و ارزیابی قرار گیرند.

وی در پایان جلوگیری از سیلاب و فرسایش خاک و افزایش تولید محصول میوه را از اهداف این طرح در زمین‌های شیب دار شهرستان میاندورود اعلام کرد.

{jcomments off}