رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۸

احتمال وقوع سیل در مازندران / مسئولان آمادگی داشته باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

احتمال وقوع سیل در مازندران / مسئولان آمادگی داشته باشند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به هشداراداره کل هواشناسی مبنی بر بارندگی شدید همراه با احتمال جاری شدن سیل در مناطقی از این استان دراین حوزه خواستار آمادگی مسئولان ادارات ذیربط شد.

احتمال وقوع سیل در مازندران / مسئولان آمادگی داشته باشند

علی اصغر احمدی روز شنبه به خبرنگار ایرنا ، گفت : اگرچه امروز / شنبه / به تمامی فرمانداران و شهرداران این استان تاکید شده تا آمادگی لازم را در بعد پیشگیری ، مقابله و مهاراحتمالی جاری شدن سیل براثر بارندگی شدید در برخی از مناطق استان داشته باشند اما باید این موضوع به طور جدی تری مورد پی گیری قرارگیرد.
وی تاکید کرد که فرمانداران باید با فراخوان اعضای ستاد مدیریت بحران و برگزاری نشستی به همین منظوراز آنان بخواهند تا دراین حوزه آمادگی لازم را داشته باشند تا درمواقع بارندگی شدید و به دنبال آن احتمال جاری شدن سیلاب شاهد کمترین خسارت دراین استان باشیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران در ادامه به بازدید هفته پیش مسئولان بویژه معاون امورعمرانی استانداری مازندران و مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای از وضعیت رودخانه های پرآب در مناطقی از این استان اشاره کرد وگفت : با وجود آن که در بخش لایروبی این رودخانه ها اقدامات خوبی از سوی مسئولان انجام گرفته است اما این فعالیت ها باید به صورت پیوسته باشد.
احمدی همچنین با اشاره به بارندگی شدید و وزش باد دربرخی از مناطق مازندران از جمله رامسر ، نوشهر و نور در روز شنبه / امروز / افزود : هرچند تاکنون گزارشی از آب گرفتگی معابر و واحدهای مسکونی ازسوی مسئولان ذیربط به این نهاد ارسال نشده است اما با این حال این وضعیت آب وهوایی منجر به تعطیلی برخی از مدارس دوره ابتدایی در شیفت صبح شهرستان های غربی این استان شده است.
سرپرست هواشناسی نوشهر نیز پیش از این به خبرنگار ایرنا گفت: سامانه ناپایدار که ازغرب کشور وارد منطقه شد و موجب بارش شدید باران 30میلی متری در بین ساعت حدود 7 و 30 دقیقه تا 9 صبح همراه با وزش باد شدید و رعد و برق شد.
اسحاق حمیدی میرکلایی دمای کنونی نوشهر را 11 درجه اعلام کرد و افزود: این سیستم بارشی تا غروب امروز به تدریج از منطقه خارج و از فردا هوا صاف تا نیمه ابری خواهد بود.