جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

احتمال تشکیل فراکسیون نمایندگان شمال کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

احتمال تشکیل فراکسیون نمایندگان شمال کشور

رئیس مجمع نمایندگان مازندران از برگزاری جلسات فصلی رفع موانع توسعه مازندران با حضور رئیس مجلس خبر داد و گفت: احتمالا فراکسیون شمال کشور تشکیل خواهد شد.

احتمال تشکیل فراکسیون نمایندگان شمال کشور

قاسم احمدی‌لاشکی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نوشهر، درباره جلسه اعضای مجمع نمایندگان مازندران با رئیس مجلس شورای اسلامی که استاندار مازندران نیز حضور داشت، اظهار کرد: در این جلسه مهم‌ترین مسائل و مشکلات استان مازندران توسط استاندار مطرح شد و در ادامه اعضای مجمع نیز به ارائه نقطه نظرات پرداختند.

وی با بیان اینکه در راستای رفع موانع توسعه مازندران مقرر شد تا جلسات فصلی اعضای مجمع نمایندگان استان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برای بررسی روند پیشرفت‌ کارها برگزار شود، افزود: همچنین در این نشست قرار شد برخی از طرح‌هایی که مورد نظر اعضای مجمع نمایندگان برای بهتر شدن اوضاع یا قوانینی که به بهتر شدن اوضاع مازندران در این مجلس به تصویب برسد و راهگشا باشد،دسته‌بندی شود و نسخه‌ای از آن در اختیار رئیس مجلس قرار داده شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران بحث قطارشهری، که بتواند شهرهای مازندران را به هم وصل کند نیز در دستور کار این جلسه قرار گرفت، تصریح کرد: احتمالا فراکسیون شمال کشور تشکیل خواهد شد و موضوعات مختلف پیرامون مازندران را در برنامه ششم توسعه که لایحه‌اش به‌زودی توسط دولت به مجلس می‌رسد و برنامه‌های آن برای پنج سال در نظر گرفته می‌شود، مطرح و کمک شود.

وی گفت: برخی پروژه‌های نیمه‌کاره در مازندران مانند سدهای نیمه‌کاره در شرق مازندران، پروژه آزادراه تهران ـ‌ شمال در غرب استان، پروژه‌های آب‌رسانی و... دسته بندی می‌شوند و مباحث جلسه با مجمع نمایندگان مازندران به دستگاه‌های اجرایی منعکس می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی درباره بحث درآمدسازی در درون مازندران توسط مسؤولان استانی، اظهار کرد: با توجه به وجود برخی فضاها و شرایط به وجود آمده باید بخش صادرات در استان مازندران مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد و از ظرفیت‌های موجود استفاده بهینه شود.

وی بیان کرد: اگر قرار است مازندران از نظر اقتصادی مستقل اداره شود و روی پای خودش بایستد، نیازمند تدوین برنامه است تا بتوان بر اساس آن برنامه حرکت کرد وگرنه بودجه بدون برنامه کاری از پیش نمی‌برد بنابراین استاندار مازندران باید به این موضوع توجه کند و از اهل فن مشورت بگیرد و آمایش سرزمینی مازندران مدنظر استانداری قرار گیرد.

احمدی‌لاشکی درباره دیدار با وزیر نفت و پیگیری پر‌وژه‌های مرتبط با این وزارت‌خانه در حوزه انتخابیه خود، تصریح کرد: وزیر نفت درباره بحث گازرسانی به 16روستای حوزه مرزن‌آباد که در حال انجام است قول داده که تا آذر امسال افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه مناقصه گازرسانی به روستاهای «برار»،«هریس» و «آغوزداربن» برای انتخاب پیمانکار آن نیز قرار است تا مرداد امسال انجام شود، اظهار کرد: کار گازرسانی به دو شهر پول و کجور تقریبا به مراحل پایانی نزدیک شده است و طی مناقصه‌ای هم پیمانکار برای نصب دستگاه سی.ان.جی با اعتبار 14 میلیارد تومان انتخاب شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث گازرسانی به 66 آبادی بخش کجور و روستاهای مرزن‌آباد در دیدار با وزیر نفت مطرح شد، گفت: در این‌باره وزیر نفت دستور پیگیری را صادر کرد و امسال کار مطالعاتی گازرسانی به مناطق روستایی بخش کجور و مسیر کوهستان مرزن‌آباد انجام ‌می‌شود و بنابراین انتظار داریم تا مسیرهای پیشنهادی برای گازرسانی به روستاهای کجور هرچه زودتر مشخص و این پروژه اجرایی شود.