جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

احتمال انصراف 30 درصد از خانوارهای مازندرانی از دریافت یارانه نقدی - نمایش محتوای خبر

 

 

احتمال انصراف 30 درصد از خانوارهای مازندرانی از دریافت یارانه نقدی

ربیع فلاح جلودار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ثبت نام مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها افزود: با توجه به علاقمندی و تمایل برای انصراف یارانه، احتمال می رود که حدود 30 درصد خانوارها از ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی در مرحله دوم خوداری کنند.

وی اظهار داشت: تاکنون گزارش دقیقی مبنی بر انصراف ندارد و پیش بینی ها حاکی از آنست که شمار قابل توجهی از مردم از ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی خودداری کنند.

استاندار مازندران درباره ایجاد هاب انرژی در استان گفت: این طرح یکی از کارهای اساسی و مهم استان است که برنامه ریزی برای اجرایی این طرح آغاز شده است.

هاب انرژی اجرایی می شود

فلاح جلودار با بیان اینکه امسال اجرای ایجاد هاب انرژی در استان شروع می شود، اظهار داشت: نامه مربوط به پتروشیمی اخذ شده و وزیر مربوطه نیز دستور لازم را داده است و ما پیگیری موضوع هستیم.

وی یادآور شد: برای ایجاد پالایشگاه پتروشیمی علاوه بر گازرسانی باید زیرساختهای مورد نیاز انجام شود و اجرای شدن این بخش به توسعه منطقه کمک کند.

وی یادآور شد: شرکتهای بزرگ نفت و انرژی که توان سرمایه گذاری و تکنولوژی بالایی داشته باشند در اجرای طرح هاب انرژی در استان سرمایه گذاری خواهند کرد.

تامین آب آشامیدنی اولویت مهم استان است

استاندار مازندران با اشاره به شعار سالجاری درباره برنامه های متناسب با تحقق این شعار در استان گفت: هم در بخش فرهنگی و اقتصاد برنامه هایی داریم که تامین آب استان در بخش اقتصادی اولویت اول است.

فلاح جلودار گفت: راههای مواصلاتی از جمله هراز، سوادکوه از دیگر اولویتهاست و زهکشی اراضی استان نیز امسال پیگیری می شود.

وی یادآور شد: در بخش فرهنگی نیز توجه به نیازهای عمومی استان، فرهنگ عمومی و هم افزایی و همکاریهای مختلف بین حوزه، دانشگاه و آموزش و پرورش مورد تاکید بیشتری قرار می گیرد.