جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

اجلاس خانه سینما در مازندران برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اجلاس خانه سینما در مازندران برگزار می‌شود

دلاور بزرگ‌نیا در گفت‌گو با خبرنگار فارس ، درباره جزئیات دیدار وی با محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه سینما افزود: با هیئت مدیره و مدیران اجرایی خانه سینما درباره ظرفیت‌های دو طرف برای همکاری‌های مشترک، گفت‌وگو کردیم و تفاهمنامه همکاری نیز به امضا رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با تاکید بر اهمیت نقش سینما در نشان دادن جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: مازندران با برخورداری از مواهب طبیعی، آداب و رسوم غنی و آثار تاریخی و محوطه‌های باستانی، ظرفیت‌های ناشناخته‌ای دارد که می‌تواند با زبانی جدید و از طریق سینما به گردشگر داخلی و خارجی نشان داده شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از جشنواره‌ها و مکان‌های هنری مهم دنیا مانند جشنواره فیلم کن که در جنوب فرانسه برگزار می‌شود نشان داده‌ که جاذبه‌های بسیار مهمی برای گردشگری است، اظهار داشت: سینما می‌تواند با نشان دادن توانمندی‌های منطقه‌ای در جذب گردشگر نقش مهمی داشته باشد.

بزرگ‌نیا گفت: باید شرایطی فراهم شود تا تورگردانان متخصص، بسته‌هایی عرضه کنند که حاوی برنامه‌های سفر، همچون بازدید از پشت صحنه آثار سینمایی و بازدید از لوکیشن‌های فیلم‌های تاریخی سینمای ایران باشد.

این مسئول با اشاره به نقش صنایع دستی در ارتقا هنر و صنعت ملی متذکر شد: صنایع‌دستی هر کشور بازتاب باورها، اعتقادات و آداب و رسوم آن ملت است که حفظ و احیای آن باعث پیشرفت و ارتقا آن کشور می‌شود.

بزرگ‌نیا با اشاره به سخنان عسگرپور درباره اینکه خانه سینما آمادگی دارد تا با همکاری صنوف سینمای ایران، اجلاس سالانه خود را با هدف نشان دادن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گردشگری مازندران و معرفی آن به پدید آورندگان آثار سینمایی، در مازندران برگزار کند، خاطر نشان کرد: براساس مفاد مختلف این تفاهم‌نامه هر دو سازمان متعهد می‌شوند تا براساس امکانات و ظرفیت‌های موجود، در برگزاری مراسم و برنامه‌های فرهنگی همکاری مشترک  داشته باشند که در این راستا اجلاس سالانه روسای صنوف سینمای ایران، اواخر اردیبهشت ماه 93 در مازندران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی برنامه‌های فرهنگی و طراحی تورهای گردشگری برای صنوف سینمای ایران نیز از دیگر بندهای این تفاهم‌نامه است، خاطر نشان کرد: در این دیدار فرهاد توحیدی رئیس هیئت مدیره خانه سینما، ابراهیم مختاری رئیس انجمن مستند سازان سینمای ایران، محمد رضا موئینی، امیر اثباتی، مرتضی رزاق کریمی و مهدی قربان‌پور حضور داشتند.