جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

اجرا طرح ساحل سالم در نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرا طرح ساحل سالم در نکا

مرتضی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نکا اظهار داشت: طرح ساحل سالم و پارک پاک با محوریت سردار شهید محمدحسن طوسی در ایام ماه مبارک رمضان و در شب‌های تابستان و بعد از افطار میزبان همشهریان و مسافران است.

وی با بیان اینکه اهداف برگزاری این طرح ایجاد فضای پاک و معنوی در کنار بهره‌برداری از نعمات خدادادی دریا برای همگان است، اظهار داشت: شرایط استفاده از دریای سالم در سال‌جاری فراهم شده و با برگزاری برنامه‌های شاد و متنوع شاهد ایجاد فضایی مفرح برای هموطنان عزیزمان هستیم.

رمضانی با بیان اینکه این طرح برای رفاه حال مسافران ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: با به‌کارگیری افراد متعهد و متخصص در ساحل دریا و همکاری بسیجیان در این طرح بر آنیم تا تابستانی به یاد ماندنی و فضایی مفرح بری افراد به وجود آوریم.

وی ادامه داد: طرح ساحل سالم با قوت و براساس زمان‌بندی تا پایان 25 شهریور پذیرای میهمانان و گردشگران از تمام نقاط کشور است.

فرمانده سپاه ناحیه نکا همچنین با اشاره به برنامه‌های اجرایی در این طرح یادآور شد: فروشگاه صنایع دستی، غرفه‌های حجاب و عفاف، غرفه کتاب، جشنواره بادبادک‌ها، جنگ‌های شادی، مهد ساحلی، مشاوره‌های مذهبی، جشنواره غذاهای سنتی، مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری جلسات گفتمان دانشجویی، رادیو ساحل و... از جمله برنامه‌هایی است که در طرح ساحل سالم در حال برگزاری است.

رمضانی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن نیز اضافه کرد: باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب برای مقابله با برنامه‌های ضد فرهنگی ماهواره‌ای اقدام شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرای برنامه‌های جنگ شادی در سواحل نکا گفت: سه روز در هفته برای جنگ‌های شادی در سواحل در نظر گرفته شده که بعد از اجرای برنامه و هنگام اذان مغرب، نماز جماعت در ساحل برگزار می‌شود.

رمضانی همچنین از برگزاری محافل انس با قرآن، دعای توسل، زیارت عاشورا و نیز برپایی نماز در ایام ماه مبارک رمضان در ساحل نکا خبر داد.

فرمانده سپاه نکا افزود: استفاده از دریا محدودیتی برای هیچ کس ندارد و همه می‌توانند با رعایت موازین اسلامی از این مواهب الهی و خدادادی برخوردار شوند.