سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

اجرای 91 طرح دامپروری برای مددجویان کمیته امداد آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 91 طرح دامپروری برای مددجویان کمیته امداد آمل

رمضان علیپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بیان داشت: در شش ماه نخست امسال 91 طرح دامپروری برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در نظر گرفته شد.

وی افزود: برای این طرح‌ها 5 میلیارد و 644 میلیون ریال اعتبار برای وام اشتغال به دامپروری در نظر گرفته شده که از سوی بانک عامل و تسهیلات امداد پرداخت شد.

علیپور با بیان اینکه در سال گذشته 179 طرح دامپروری در این شهرستان اجرا شد، به اعتباری 9 میلیارد و 829 میلیون ریالی در این بخش اشاره کرد که از سوی بانک عامل و تسهیلات امداد به مددجویان جویای کار اختصاص یافت.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل از برگزاری کلاس آموزشی ویژه مجریان طرح اشتغال زیرپوشش کمیته امداد در این شهرستان خبر داد و ابراز داشت: این کلاس آموزشی برای 40 نفر از مجریان طرح دامپروری در بخش دشت‌سر (نظام‌آباد) برگزار شد.

علیپور با تاکید اینکه این دوره با هدف تغذیه سالم دام، بهداشت محل نگهداری، بیمارهای دامی و بیماری‌های مشترک انسان و دام دنبال شد، افزود: این دوره کوتاه مدت دو روزه با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی پیگیری شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آمل ارتقای سطح علمی مجریان طرح اشتغال، جلوگیری از بیمارهای شایع موجود در سطح منطقه، آشنائی و آموزش با حرفه و شغل مورد دلخواه، افزایش آگاهی مجریان، بهبود کیفی طرح‌ها بازدهی بیشتر دام‌ها و تولیدات دامی را از دیگر اهداف کمیته امداد در این دوره برشمرد.