جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

اجرای 70 مورد حکم قلع و قمع ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 70 مورد حکم قلع و قمع ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی بابل

مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: 70 مورد حکم قلع و قمع ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی در شهرستان بابل اجرا شد.

اجرای 70 مورد حکم قلع و قمع ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی بابل

سید احمد طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل، اظهار کرد: به‌ مناسبت هفته دولت 6 پروژه تولیدی، زیربنایی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 56 میلیارد و 620 میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و خصوصی در بابل افتتاح و به بهره‎برداری می‌رسد.

وی پروژه مرغ مادر گوشتی در روستای درزیکلا نوشیروانی با تولید جوجه یک روزه به میزان چهار میلیون قطعه در یک دوره پرورش، دو پروژه شن‌ریزی جاده بین مزارع در روستاهای پشت سیم و اکتیج‌کلا با حجم عملیات یک هزار و 150 متر، دو پروژه احداث کانال بتنی لاینینگ در روستاهای للوک و هلال‌کلا با حجم عملیات یک‌هزار و 600 متر و یک پروژه تجهیز چاه زراعی در روستای آهنگرکلا را از پروژه‌های هفته دولت برشمرد.

مدیر جهاد کشاورزی بابل تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌های زیربنایی و خدماتی در  روستا  122 خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

طاهری از اجرای 70 مورد حکم  قلع و قمع ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی شهرستان بابل خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرا این احکام برای حفظ و نگهداری اراضی زراعی و باغی در روستاها و در راستای قانون حفظ کاربری اراضی در زمینه احکام قلع و قمع صادره از محاکم قضایی در مورد تغییر کاربری غیرمجاز انجام شد.

وی یادآور شد: 70 مورد از بنای غیرمجاز ساخته‌شده در روستاهای آغوزبن، بالابیشه سر، پایین بیشه سر از توابع مرکز جهاد کشاورزی بیشه شمالی طی مراحل قانونی با حضور دادستان شهرستان بابل، نیروی انتظامی و دیگر مسؤولان ذیربط  شهرستان تخریب شد.

مدیر جهاد کشاورزی بابل از برداشت برنج پرمحصول در سطح یک هزار و 998 هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان بابل خبر داد و اضافه کرد: سطح کشت اراضی شالیزاری برنج پرمحصول این شهرستان 12 هزار و 303 هکتار بوده است.

این مسؤول ادامه داد: تاکنون 8 هزار و 433 هکتار از سطوح برداشت‌شده ارقام محلی به کشت مجدد برنج و 11 هزار و 438 هکتار در برنامه پرورش رتون در حال مدیریت است.

طاهری از تولید بیش از یک‌هزار و 435 تن عسل در شهرستان بابل خبر داد و افزود: میانگین برداشت عسل در هر کندو بیش از 10 کیلوگرم بوده است.

وی با بیان اینکه  شهرستان بابل با دارا بودن 138 هزار کلنی زنبور عسل رتبه اول تولید را دراستان به خود اختصاص داده است، گفت: موفقیت در امر پرورش زنبور عسل بستگی به دانش و اطلاعات کافی در مورد سازمان کندو، رشد و رفتار زنبوران در رابطه با محیط، وجود منابع طبیعی و گل و گیاه مناسب در منطقه دارد که در راستای آموزش بهره‌برداران، این مدیریت برای بهره‌مندی فراگیران نسبت به برگزاری کارگاه‌های آموزشی پرورش زنبور عسل اقدام و فراگیران بصورت تئوری و عملی از آن بهره‌مند شدند.