جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

اجرای 6 طرح ملی هلال احمر تنکابن در تعطیلات نوروزی 95 - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 6 طرح ملی هلال احمر تنکابن در تعطیلات نوروزی 95

رئیس جمعیت هلال احمر تنکابن از اجرای 6 طرح ملی نوروزی همزمان با سراسر کشور در تعطیلات سال‌نو در این شهرستان خبر داد.

اجرای 6 طرح ملی هلال احمر تنکابن در تعطیلات نوروزی 95

 به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان تنکابن، یدالله صالحی شب گذشته در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: 6 طرح ملی نوروزی با عنوان امداد جاده‌ای، ایمنی و سلامت، فرشتگان رحمت، طرح نیابت، طرح دارویی و طرح داوطلب‌یار در تعطیلات عید سال‌نو توسط جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان اجرا می‌شود.

وی مهم‌ترین معضل ایام تعطیلات به‌ویژه نوروز را حوادث جاده‌ای دانست و اظهار کرد: غرب مازندران هرساله در ایام نوروز با حضور گسترده گردشگران همراه است و تصادفات جاده‌ای و صدمات ناشی از آن دغدغه بزرگ مسئولان به‌شمار می‌رود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تنکابن با اشاره به آمار بالای تصادفات جاده‌ای در کشور تصریح کرد: هلال احمر کشور با تشکیل کمپین ملی با عنوان «نه به تصادفات جاده‌ای» با شعار «بی‌گدار به جاده نزنیم و ظریف برانیم» تلاش می‌کند در کنار بهره‌گیری از توان عملیاتی موجود در این نهاد حوادث جاده‌ای را کاهش دهد.

این مسئول بیان کرد: این تجهیزات شامل نیروهای داوطلب جوان و متخصص که دوره‌های آموزشی و بازآموزی ادواری طی کردند و نیز تجهیزاتی که در جمعیت هلال احمر کشور موجود است، می‌شود.

صالحی تصریح کرد: در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای نهادهایی مانند نیروی انتظامی، شهرداری‌ها، اورژانس 115، آتش نشانی، بهداشت و درمان، پشتیبانی استانداری‌ها، فرمانداران و بخشداران همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به برخورداری شهرستان تنکابن از مناطق کوهستانی، رودخانه‌های پر آب و مسیرهای جنگلی و کوهستانی، گفت: برخورداری از این همه مواهب الهی برای گذران تعطیلات نیازمند رعایت نکات ایمنی و اصولی است تا مسافران را از حوادث و اتفاقات ناگوار مصون نگه دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر تنکابن با تاکید بر اینکه گردشگران با دقت به توصیه‌های راهنمایان نوروزی به‌ویژه‌ نیروهای ستاد تسهیلات سفر مستقر در مبادی ورودی شهرستان‌ها و شهرها توجه کنند، ادامه داد: مسافران می‌توانند برای دسترسی آسان و به‌موقع مقصد سفر از تسهیلات ویژه مانند دریافت نقشه‌های راهنما و هدایت سفر بهره‌مند شوند.

صالحی با اشاره به اینکه پست امداد جاده‌ای خشکه‌داران واقع در ورودی تنکابن و پست امداد جاده‌ای و کوهستانی مستقر در مناطق گردشگری کوهستانی دوهزار و سه هزار این شهرستان 24 ساعته فعال هستند، اضافه کرد: تلاش‌های جمعیت هلال احمر با هدف کمک به همنوع انجام می‌شود و انتظار داریم مسافران برای رقم خوردن تعطیلات نوروزی توأم با آرامش و نشاط با این مجموعه همکاری کنند.