جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

اجرای 50 برنامه بمناسبت هفته گرامیداشت زن در محمودآباد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای 50 برنامه بمناسبت هفته گرامیداشت زن در محمودآباد

اجرای 50 برنامه بمناسبت هفته گرامیداشت زن در محمودآباد


فرماندار شهرستان محمودآباد از اجرای 50 برنامه فرهنگی ، اجتماعی و هنری بمناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و هفته گرامیداشت زن و روز مادر در این شهرستان خبر داد.

اجرای 50 برنامه بمناسبت هفته گرامیداشت زن در محمودآباد

سیف الله فرزانه گفت: این برنامه ها به همت دفتر امور بانوان و خانواده این فرمانداری و با همکاری دستگاههای فرهنگی و اجرایی، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در دو شهر محمودآباد و سرخ رود و روستاهای تابعه برگزار می شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت تقویت جایگاه بانوان در جامعه گفت : همانطور که در هشت سال دفاع مقدس زنان ایرانی دوشادوش مردان در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند و برای دفاع از کیان این مرز و بوم تلاش می نمودند، امروزه بانوان بعنوان خاستگاه اصلی جامعه نقش بسزایی در توسعه و ترویج فرهنگ ناب اسلامی و همچنین اشاعه سبک زندگی اسلامی دارند که باید در این حوزه پژوهش و برنامه ریزی صورت پذیرد.

وی افزود : یکی از مهم ترین معیارها برای سنجش درجه توسعه یافتگی یک کشور، میزان اهمیت و اعتباری است که زنان در آن کشور دارا می باشند و اکنون نگاه جهان بیشتر به سوی زنان معطوف شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر زن از ایفای نقش اجتماعی محروم شود از رشد اجتماعی او کاسته خواهد شد گفت: جامعه ای که زنان آن از رشد فکری و اجتماعی محروم باشند مسلما جامعه رشد یافته ای نخواهد بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد گفت: زنان رهبران اولیة هدایت فکری، اعتقادی و عاطفی جامعه هستند و وظیفة اصلی آنان، فروزان ساختن مشغل پر مهر و صفا و صمیمیت خانواده و حفظ اساسی و بنیان این کانون هدایت است.

فرزانه با قدردانی از اهتمام و تلاش دفتر امور بانوان فرمانداری شهرستان محمودآباد خواستار بهره مندی از تمام ظرفیت بانوان شهرستان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی شد و گفت: باید برای مشارکت و بهره گیری از توانمندیها و پتانسیل عموم بانوان شهرستان در حوزه های مختلف برنامه ریزی و اقدامات اثر بخش صورت پذیرد.

شهرستان محمود آباد در مرکز مازندران واقع است.