جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

اجرای 5 هزار متر مربع سنگ‌فرش در هسته مرکزی شهر آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 5 هزار متر مربع سنگ‌فرش در هسته مرکزی شهر آمل

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل گفت: هم‌اکنون 5 هزار متر مربع سنگ‌فرش در هسته مرکزی این شهر اجرایی شده است.

اجرای 5 هزار متر مربع سنگ‌فرش در هسته مرکزی شهر آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حمیدرضا طاهرنژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری در راستای زیباسازی شهر اهداف مهمی را در دستور کار دارد، اظهار کرد: پروژه سنگ‌فرش کوچه مخابرات این شهرستان از گذشته در دستور کار قرار داشت و هم‎‌اکنون عملیات اجرایی این پروژه به پایان رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون 5 هزار متر مربع سنگ‌فرش در هسته مرکزی شهر انجام شده است، افزود: این عملیات با توجه به مرمت بازار و بهبود کیفیت مبلمان شهری توسط سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی آمل با اعلام اینکه اجرای سنگ‌فرش کوچه مخابرات این شهرستان به مساحت 872 متر مربع بود، بیان کرد: عملیات اجرایی سنگ‌فرش کوچه مخابرات در محدوده بازار و بافت شهری به صورت شبانه انجام شده است.

طاهرنژاد علت اجرای عملیات سنگ‌فرش کوچه مخابرات به صورت شبانه را عدم ممانعت کسب و کار کسبه و مغازه‌داران اعلام کرد و تصریح کرد: در این پروژه سنگ گرانیت برای سنگ‌فرش استفاده شد که فضای زیبایی را ایجاد کرده است.

وی با اعلام اینکه استفاده از 13 طرح شمسه با ترکیب پوشش آجر سنتی در این سنگ‌فرش، بیان کرد: این مهم نمادی از معماری اسلامی و بومی بوده است تا اصول قدیمی آن حفظ شود.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل با اشاره به اینکه فاز نخست مرمت کوچه مخابرات آمل پیاده‌سازی سنگ‌فرش بوده است، ادامه داد: در فاز دوم به معماری بومی مازندران توجه شد که مشارکت بازاریان و تامین اعتبارات مالی نقش اساسی داشته است.

این مسئول بیان کرد: همراهی و تعامل بازاریان و کسبه‌های کوی مخابرات باعث پیشرفت کار شد البته پروژه‌های سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل با ظرافت خاصی همراه است و همراهی شهروندان برای پایان کار هم ستودنی بوده است.