جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

اجرای 450 برنامه هفته بسیج در جویبار - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 450 برنامه هفته بسیج در جویبار

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جویبار از اجرای 450 برنامه هفته بسیج در این شهرستان خبر داد.

اجرای 450 برنامه هفته بسیج در جویبار

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سیمرغ، اسماعیل نادعلی شنبه‌شب در نشست خبری هفته بسیج با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدای دفاع مقدس و تسلیت شهادت خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در سوریه، اظهار کرد: خبرنگاران پرچم‌دار عرصه خبررسانی هستند که گفتمان مقام معظم رهبری و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی را ترویج می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه سی و هفتمین سالگرد تأسیس بسیج مستضعفین قرار داریم، تصریح کرد: این شجره طیبه یکی از ابتکارات و آثار معجزه‌آسای امام راحل است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جویبار افزود: هفته بسیج مقارن بار اربعین حسینی شده که نشان از جایگاه بزرگ این شجره طیبه در جامعه دینی است.

این مسؤول با بیان اینکه گسترش انقلاب اسلامی به دلیل حضور همه‌جانبه بسیج در کنار انقلاب اسلامی طی این سال‌ها بوده است، تأکید کرد: توانمندی بسیج نسبت به ارگان‌های و سازمان‌های دیگر کشور قابل مقایسه نیست.

نادعلی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم امروز، انقلاب ما در مسیر ارزش‌های خود گام مؤثر بردارد باید به بسیج توجه کرد و همه تمرکز را روی تقویت آن قرار داد.

وی با اشاره به اینکه امروز بسیج نماد و سند مقاومت مردم در مقابل همه مکرها و حیله‌هایی که دشمنان علیه نظام و انقلاب تدبیر کردند همچنین ایستادگی در مقابل استکبار جهانی و همه ایادی آن است، اظهار کرد: بسیج استمرار و امتداد اندیشه‌های امام راحل است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جویبار افزود: همان‌طور که امام راحل آرمان‌های بلندی را برای انقلاب در نظر داشتند امروز همه این آرمان‌های بلند با حضور بسیج در همه عرصه‌ها عملیاتی می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه بسیج انقلاب را برای تمام عصرها بیمه کرد، تصریح کرد: همه افرادی که در مکتب امام حسین (ع) بزرگ شدند بر خود واجب می‌دانند به‌عنوان مسلمان آزاده و به تأسی از مکتب امام حسین (ع) برای رسوایی جهان کفر و دشمنان تا بن دندان مسلح که کودک‌کشی یکی از شاخصه‌های آنان است برائت و بیزاری می‌جویند و در مقابل استکبار جهانی مقاوم و مثل کوه می‌ایستند.

نادعلی در ادامه به شعار محوری هفته بسیج اشاره و گفت: «بسیج انقلابی و خدمت‌گزار» شعار محوری هفته بسیج سال 95 است.

*‌ اجرای 450 برنامه در هفته بسیج

وی با بیان اینکه نزدیک به 450 برنامه خرد و کلان در این هفته اجرایی می‌شود، اظهار کرد: از این تعداد 45 برنامه شاخص در شهرستان داریم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جویبار خاطرنشان کرد: مهم‌ترین برنامه‌ها با محوریت اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی همچنین برگزاری اردوهای جهادی و مباحث فرهنگی در کنار تقابل با جبهه دشمن در قالب دو بحث هیئت منتظران موعود و نشست‌های بصیرتی است که در سطح شهرستان، حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت عملیاتی می‌شوند.

این مسؤول با بیان اینکه آغازین روز بسیج مقارن با اربعین حسینی و با شعار «بسیج پژواک ندای زینب (س)» است که در این روز تجمع‌های مذهبی، دسته‌روی و سینه‌زنی آحاد مردم و با حضور بسیجیان در روستای شورکا داریم، تصریح کرد: خطبه‌خوانی حضرت زینب از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است که توسط حوزه خواهران انجام می‌شود.

نادعلی افزود: روز دوم هفته بسیج با شعار «بسیج انقلابی‌گری و ظلم‌ستیزی» معرفی‌ شده که بحث‌های گفتمان امام و رهبری را با حضور نخبگان در مدارس داریم و همچنین تجلیل از صالحین برتر و نهضت‌های روشنگری از دیگر برنامه‌های این روز است.

وی با اشاره به اینکه «بسیج انقلابی‌گری و پیشرفت» شعار روز سوم هفته بسیج است، تصریح کرد: در این روز مانور پدافند غیرعامل در مدارس، اردوهای جهادی و یادواره شهدا محلات را داریم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جویبار ادامه داد: «بسیج انقلابی‌گری و کارآفرینی» شعار چهارمین روز از این هفته است و در این روز نمایشگاه توانمندی‌های عرصه‌های اقتصاد مقاومتی برگزار و محصولات و عرصه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی به نمایش گذاشته می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه پنجمین روز از هفته بسیج با برگزاری همایش ما زنده‌ایم، عطرافشانی گلزار شهدا و رزمایش بزرگ در شبکه‌های اجتماعی با شعار «بسیج انقلابی‌گری و ایثار» ادامه پیدا می‌کند، اظهار کرد: ششمین روز از هفته بسیج با شعار «بسیج انقلابی‌گری و اقتدار جهانی» با اجتماع بزرگ 3 هزارنفری مدافعان حرم، حضور پرشکوه بسیج در نماز جمعه همچنین برپایی مشاوره‌های دینی و قضایی با همکاری بسیج حقوقدانان همراه خواهد بود.

نادعلی خاطرنشان کرد: آخرین روز از هفته بسیج با شعار «بسیج انقلابی‌گری و مبارزه با فساد و اشرافی‌گری» همراه است که صبحگاه مشترک فرهنگیان، اعزام تیم‌های عمومی بهداشتی و درمانی به مناطق محروم و برگزاری یادواره شهدا تحت عنوان آبروی‌محله که یکی از برنامه‌های ارزنده است را در این روز داریم.

وی با اشاره به اینکه افتتاح خانه محرومان از دیگر برنامه‌های روز پایانی هفته بسیج است، اظهار کرد: با همت خیران، آحاد مردم، کمیته امداد و بسیج سازندگی پروژه ساخت خانه چهار محروم به اتمام رسیده و در این روز افتتاح می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جویبار در پایان گفت: برگزاری نمایشگاه و فروشگاه اقتصاد مقاومتی، افتتاح پایگاه مقاومت، نشست دینی و بصیرتی، دیدار با خانواده معظم شهدا و برگزاری مسابقات ورزش‌های بومی و محلی از دیگر برنامه‌های اجرایی در هفته بسیج است.