سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

اجرای 400 برنامه هفته تربیت بدنی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 400 برنامه هفته تربیت بدنی در مازندران

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از اجرای بیش از 400 برنامه در هفته تربیت‌بدنی اداره کل ورزش و جوانان مازندران خبر داد.

اجرای 400 برنامه هفته تربیت بدنی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حبیب حسین‌زادگان عصر امروز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه و خبرنگاران ورزشی استان در هفته پارالمپیک، تربیت بدنی و ورزش، افزود: تا به امروز که حدود هفت ماه از سال 95 سپری شد، 202 مدال المپیک، جهانی، آسیایی و بین‌المللی توسط ورزشکاران مازندرانی کسب شد که تقریبا روزی یک مدال را فرزندان شایسته مازندران کسب کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه در هفته تربیت‌بدنی اداره کل ورزش و جوانان مازندران بیش از 400 برنامه در دستور کار دارد، ادامه داد: این برنامه‌ها شامل افتتاح 6 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ‌ بر 6 میلیارد تومان، برنامه متنوع فرهنگی، ورزشی، برنامه‌هایی در حوزه ورزش روستائیان و جامعه شهری هستند.

حسین‌زادگان از ثبت و فعالیت 64 سمن سازمان مردم نهاد در استان خبر داد و گفت: ورزش مازندران با توجه به استعداد بالقوه و افتخارآفرینی ورزشکارانش در جایگاه بسیار بالای ورزشی قرار دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به درخشش 38 درصدی ورزشکاران مازندرانی در المپیک و پارالمپیک ریو ادامه داد: بازی‌های المپیک و پارالمپیک ریو را با سرافرازی فرزندان این مرز و بوم با امکانات اندک با درخشش ورزشکاران مازندرانی به پایان رساندیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه باید این افتخارات را حفظ کنیم و ارتقاء بخشیم، افزود: در حوزه ورزش قهرمانی، جزو بهترین‌های کشور هستیم، در المپیک و پارالمپیک ریو وضعیت مشابهی داشتیم و شاهد درخشش فوق‌العاده و ویژه ورزشکاران پارالمپیک در ریو بودیم که سند افتخاری برای مازندران شد.

حسین‌زادگان با بیان اینکه 13 سهمیه ما در المپیک و هشت سهمیه در پارالمپیک ریو موجب شد جزو استان‌های بی‌بدیل و بی‌نظیر کشور باشیم، گفت: یک نشان طلا، یک نشان نقره و یک نشان برنز در المپیک و پنج نشان طلا و نقره تیمی در پارالمپیک سهم ورزش مازندران در این آوردگاه بود.

وی تعداد ورزشکاران سازمان یافته را در این استان از ابتدای سال تاکنون 113 هزار و 750 نفر اعلام کرده و افزود: 75 هزار نفر از این ورزشکاران سازمان یافته را مردان و 38 هزار و 750 نفر را زنان تشکیل دادند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران توسعه ورزش همگانی را در سطح استان یکی از برنامه‌های مهم این اداره کل برشمرد و اظهار کرد: در سال جاری 383 ورزشکار مرد و زن این استان به اردوی تیم ملی دعوت شدند که 84 نفر از این ورزشکاران موفق به پوشیدن پیراهن تیم‌های ملی شدند.

حسین‌زادگان روزشمار هفته پارالمپیک و تربیت بدنی و ورزش را این‌گونه برشمرد و خاطرنشان کرد: دوشنبه 26 مهرماه با عنوان ورزش، سلامت همگانی، توسعه پایدار، سه‌شنبه 27 مهرماه ورزش، نشاط و پویایی، مدرسه، دانشگاه و حوزه، چهارشنبه 28 مهرماه ورزش، قهرمانان، جانبازان، معلولان و غرور ملی، پنج‌شنبه 29 مهرماه، ورزش، کارمندان، کارگران، نیروهای مسلح، ایثارگران، جمعه 30 مهرماه، ورزش، سلامت بانوان، ورزش شهروندی، محیط‌ زیست پاک، شنبه اول آبان‌ماه ورزش، سلامت اجتماعی، جامعه عاری از اعتیاد، یکشنبه دوم آبان ماه، ورزش، روستائیان، عشایری و اقوام روز شمار هفته تربیت‌بدنی سال 95 است.