جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اجرای 240 برنامه طی هفته بسیج در ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 240 برنامه طی هفته بسیج در ساری

فرمانده سپاه ناحیه ساری گفت: بیش از 240 برنامه با 22 عنوان در هفته بسیج در این شهرستان اجرا می‌شود

اجرای 240 برنامه طی هفته بسیج در ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی خادم عصر امروز به‌مناسبت فرارسیدن هفته بسیج در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بسیج میراث گران‌بهای امام راحل است که این تفکر از پنجم آذرماه سال 58 در کشور به اجرا درآمد.

وی با اشاره به اینکه ایثارگری بسیجیان را در هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم، افزود: بیشترین شهدای دوران دفاع مقدس را بسیجیان به خود اختصاص دادند.

فرمانده سپاه ناحیه ساری با بیان اینکه بسیجیان در مقابله با جنگ نرم دشمن همچنان ایستادگی می‌کنند، بیان کرد: با توجه به چالش‌های جدی که دشمن با هدف دین‌زدایی کشور را تهدید می‌کند بسیجیان در حوزه نرم‌افزاری وارد شده و بصیرت‌افزایی می‌کنند.

این مسئول اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی را از مهم‌ترین موضوعات فعالیت بسیج دانست و گفت: بسیج در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در عرصه‌های امنیتی، آموزشی، علمی و بسیج اقشار حضور چشمگیری دارد.

خادم با بیان اینکه راه نجات کشور از بحران نهادینه‌سازی تفکر بسیج است، افزود: حضور بسیجیان در همه عرصه‌ها سبب عزت و اقتدار شد.

وی با اشاره به اینکه بحران‌های فرهنگی در جامعه زیاد است و رسانه‌ها چالش‌های فرهنگی را با دقت رصد کنند، اظهار کرد: دشمن در جنگ نرم به قتل عام فرهنگی پرداخته است استحاله فرهنگی در جامعه شکل گرفت.

فرمانده سپاه ناحیه ساری با بیان اینکه با تغییر سبک زندگی بحران‌های مختلف فرهنگی در خانواده‌ها ایجاد شد، ادامه داد: لازم است قرارگاه جنگ نرم تشکیل شود با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمن مرکزی با عنوان قرارگاه جنگ نرم لازم است.

خادم با بیان اینکه بحران اعتیاد به موادمخدر جوانان دانشگاهی و دانش‌آموزان را مورد تهدید قرار داده است، گفت: با تفکر بسیجی در مقابله با سیستم‌های جنگ‌افزاری دشمن در باب فرهنگی مردم کشور را نجات دهیم.

وی با تاکید براینکه در اجرای فعالیت‌های فرهنگی نگاه سیاسی نباید ورود پیدا کند، افزود: دشمن با دو قطبی کردن و انقطاع نسلی نیروهای ارزشی را به ارزش‌های انقلاب بی‌تفاوت کرد.

فرمانده سپاه ناحیه ساری با اشاره به اینکه لازم است با تفکر بسیجی احیای فرهنگ دینی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها با سلاح قلم در جنگ نرم مدافع انقلاب باشند.

این مسئول با تاکید براینکه برای مقابله با جنگ نرم دشمن حوزه فعالیت ارتش سایبری بسیج باید گسترده شود، تصریح کرد: برای اثرگذاری فعالیت‌های فرهنگی باید هزینه شود.

خادم با اشاره به اینکه تمامی پروژه‌های عمرانی باید پیوست فرهنگی داشته باشد، ادامه داد: فضاهای تفریحی توریستی که در سطح شهر ایجاد می‌شود باید دارای نمازخانه باشد.

وی به برنامه‌های هفته بسیج از سوی سپاه ناحیه ساری اشاره کرد و گفت: امسال در هفته بسیج بیش از 240 برنامه با 22 عنوان در سطح شهرستان ساری اجرا می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه ساری به معرفی و تبیین برنامه‌های هفته بسیج پرداخت و افزود: از 29 آبان لغایت پنج آذرماه جاری به هفته بسیج اختصاص داده شد که روز شمار این هفته به ترتیب شامل بسیج، ولایت و انتظار، بصیرت و استکبارستیزی، بسیج، خودکفایی و اقتصاد مقاومتی، بسیج، خودباوری و جهاد علمی، بسیج خانواده و سبک زندگی اسلامی، بسیج، وحدت و بیداری اسلامی، بسیج ایثار و شهادت نام‌گذاری شد.

خادم با بیان اینکه در هفته بسیج برنامه‌های مختلف فرهنگی اجرا می‌شود، گفت: برنامه‌های قابل اجرا در هفته بسیج، میقات صالحین، سخنرانی در قبل از خطبه نماز جمعه، برگزاری یادواره‌های شهدا، تجلیل از بسیجیان، نشست نهضت روشن‌گری و بصیرت‌افزایی، برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، برگزاری مسابقات بومی و محلی، گردهمایی بسیجیان حوزه، همایش اقتصاد مقاومتی، اجلاسیه مجمع بسیج شهرستان، افتتاح پایگاه مقاومت، همایش‌های مختلف با بسیجیان، خانواده، برگزاری کارگاه مهارتی، پیاده‌روی و کوهپیمایی، اردوهای یک‌روزه، برپایی ایستگاه سلامت و ویزیت رایگان، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در مازندران و شبی با شهدا را شامل می‌شود.