رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

اجرای 20 سایت الگویی محصولات کشاورزی ویژه زنان روستایی در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای 20 سایت الگویی محصولات کشاورزی ویژه زنان روستایی در مازندران

اجرای 20 سایت الگویی محصولات کشاورزی ویژه زنان روستایی در مازندران


مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از 20 سایت الگویی در حال اجرای محصولات کشاورزی ویژه زنان روستایی در استان خبر داد.

اجرای 20 سایت الگویی محصولات کشاورزی ویژه زنان روستایی در مازندران

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈ مجید بهادری ˈ افزود: در راستای اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی بخش کشاورزی و به منظور ارتقاء سطح دانش و آگاهی کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی و با توجه به نقش زنان در فعالیت های تولیدی این بخش، در سال جاری 20 سایت الگویی ویژه زنان روستایی در زمینه های سبزی و صیفی، مرغ بومی، قارچ خوراکی، گیاهان دارویی، توت فرنگی، گل و گیاهان زینتی و ... در 13 شهرستان مازندران در حال اجرا است.

وی، شناسایی و معرفی تولیدکنندگان برتر زن در زمینه های صنایع تبدیلی خانگی، تسهیلگر زن روستایی، اعضای برتر صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی، زنان کشاورز نمونه، برگزاری گردهمایی زنان روستایی در مناسبت های همانند دهه فجر، هفته جهاد کشاورزی، روز زن و ... از جمله اقدامات آموزشی و ترویجی این مدیریت در بخش امور زنان روستایی است.

مازندران بیش از 460 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد و نیمی از جمعیت بیش از سه میلیونی این استان را زنان تشکیل می دهد.

زنان در فعالیت های کشاورزی در مازندران نقش مهمی را ایفا می کنند و همپای مردان در تولید محصولات متنوع کشاورزی فعالیت دارند.