جهش تولید | جمعه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

اجرای 1500 متر عملیات لاینینگ کانال آب کشاورزی در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 1500 متر عملیات لاینینگ کانال آب کشاورزی در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی مازندران، سید مرتضی امینی گفت: در راستای عملیات طرح تجهیز و نوسازی و یکپارچه‌سازی شالیزارها به منظور جلوگیری از هدر رفت آب و استفاده بهینه از آب کشاورزی، بیش از یک‌هزار و 500 متر عملیات لاینینگ کانال آب کشاورزی در شالیزارهای شهرستان آمل به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه عملیات لاینینگ کانال آب کشاورزی به طول 100 متر با بیش از 350 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک و دارایی استان و 625 متر به مبلغ 250 میلیون ریال از محل اعتبار ملی هزینه شد، افزود: با بهره‌برداری از کانال‌های بیش از 60 هکتار از شالیزارهای روستای فیروزکلا و پاشاکلا این شهرستان زیرپوشش آبیاری قرار می‌گیرند.

* اجرای قلع و قمع ساخت‌وساز غیرمجاز در آمل

 امینی اظهار داشت: در راستای حفظ و صیانت از عرصه تولیدات گیاهی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز زمین‌های کشاورزی یک فقره حکم قلع و قمع ساخت‌وساز غیرمجاز به مساحت 3 هزار مترمربع به صورت دیوارکشی غیرمجاز به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: این حکم در راستای تبصره دو ماده 10 قانون حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی صادره از سوی محاکم قضایی با حضور نمایندگان ویژه دادگاه، بخشداری و معاون شهردار دابودشت، نیروی انتظامی و کارشناسان جهادکشاورزی اجرا شد.