سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای 150 طرح خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد رامسر - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای 150 طرح خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد رامسر

اجرای 150 طرح خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد رامسر


مدیر کمیته امداد رامسر از اجرای 150 طرح خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد رامسر در سال‌جاری تاکنون خبر داد.

اجرای 150 طرح خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد رامسر

 به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، پرویز سرایی صبح امروز در مراسم واگذاری یک واحد مسکونی و یک باب مغازه طرح خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد این شهرستان اظهار داشت: این واحد مسکونی با زیربنای 85 مترمربع با هزینه 800 میلیون ریال با مساعدت و نظارت این نهاد در منطقه طالش‌محله کتالم رامسر تحویل یک مددجوی زن سرپرست خانوار شد.

وی با اشاره به اینکه یک طرح اشتغال دیگر نیز به‌صورت نمادین با تسهیلات بانکی به مبلغ 150 میلیون ریال در سادات‌شهر افتتاح و به بهره‌برداری رسیده، تصریح کرد: در سال‌جاری تاکنون 165 طرح خوداشتغالی در قالب مشاغل خانگی و خوداشتغالی در سطح شهرستان ایجاد برای مددجویان این نهاد اجرا شده است.

مدیر کمیته امداد رامسر با تاکید بر اجرایی شدن طرح‌های خوداشتغالی و خودکفا شدن مددجویان افزود: از اهداف این نهاد خوداتکایی خانواده‌ها و توانمند شدن آنها است و باید زمینه‌های خیرخواهی را برای مردم فراهم کنیم تا با مدیریت خودشان فعالیت کنند.

این مسئول در ادامه از پرداخت بیش از 207 میلیون ریال کمک موردی به نیازمندان و مددجویان کمیته امداد امام خمینی رامسر خبر داد و تاکید کرد: این کمک‌ها از منابع امدادی و کمک‌های مردمی تامین و پرداخت شده است.

سرایی با اشاره به اینکه یک‎هزار و 465 خانوار تحت حمایت کمیته امداد رامسر از این کمک‌های موردی برخوردار شدند، اضافه کرد: کمک‌های کوچک در راستای رفع مشکلات درمانی، تحصیلی، معیشتی و سایر هزینه‌های ضروری زندگی به نیازمندان و مددجویان پرداخت شده است.

وی بهره‌مندی از مزایای بیمه تامین اجتماعی برای 300 خانوار مددجو با هزینه یک‌میلیارد و 907 میلیون ریال، ارائه خدمات به 220 نفر از مددجویان به ارزش 495 میلیون و 720 هزار ریال در سرفصل‌های پرداخت کمک هزینه ایاب و ذهاب، هزینه نگهداری، پوشک و هزینه‌های درمانی پرداخت شده، عنوان کرد: در طرح تغذیه کودکان زیر 6 سال توزیع 935 سبد غذایی به ارزش 575 میلیون ریال برای 150 کودک مبتلاء به سوء تغذیه به صورت ماهانه و همچنین مبلغ 56 میلیون و 100 هزار ریال در بحث آموزش سلامت و هدیه بهداشتی از دیگر خدمات ارائه شده کمیته امداد امام خمینی رامسر بوده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی رامسر در حاشیه این دیدار گفت: بیش از 50 سبد غذایی به‌صورت رایگان بین بیماران صعب‌العلاج سرطانی و زمین‌گیر مددجوی کمیته امداد رامسر توزیع شده است.

این مسئول سبدهای غذایی توزیع شده را شامل روغن، برنج، قند و مرغ اعلام و ارزش هر سبد غذایی را 800 هزار ریال ذکر کرد و گفت: برای تهیه این تعداد سبد غذایی 40 میلیون ریال پرداخت شده است.

سرایی متذکر شد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از 400 سبد غذایی به ارزش بالغ بر 280 میلیون ریال بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی رامسر توزیع شده است.

به گزارش فارس، 2 هزار و 570 نفر در قالب یک‌هزار و 593 خانوار در شهرستان رامسر در حمایت کمیته امداد امام خمینی شهرستان رامسر هستند.