جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

اجرای 15 طرح پژوهشی در دانشگاه علوم و فنون مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 15 طرح پژوهشی در دانشگاه علوم و فنون مازندران

رئیس دانشگاه علوم و فنون مازندران گفت: 15 طرح پژوهشی در دانشگاه علوم و فنون مازندران اجرا شد.

اجرای 15 طرح پژوهشی در دانشگاه علوم و فنون مازندران

عبدالرضا شیخ‌الاسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل، اظهار کرد: دانشگاه علوم و فنون مازندران نخستین دانشگاه غیردولتی است که 50 سال قبل تأسیس شد.

وی افزود: این دانشگاه با همت 9 نفر هیئت موسس در دوره تحصیلات تکمیلی کار خود را آغاز کرد و با توصیه وزارت تحقیقات و فناوری موفق به پذیرش دانشجوی دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی شد.

رئیس دانشگاه علوم و فنون مازندران با اشاره به اینکه رشته‌های این دانشگاه مطابق با نیازهای کشور و استان است، تصریح کرد: یکی از امتیازات مهم این دانشگاه توجه ویژه به زبان انگلیسی دانشجویان است که این مهم سبب جذب بهتر دانشجویان به بازار کار داخلی و خارجی شده است.

شیخ‌الاسلامی از همکاری مشترک بین دانشگاه علوم و فنون مازندران با دانشگاه‌های مطرح هندوستان با موافقت هیئت امنا برای رشته دکتری در صورت اخذ مجوز از وزارت علوم خبر داد و خاطرنشان کرد: به سبب اهمیت این دانشگاه در عرصه بین‌المللی دانشجویان این دانشگاه از بورسیه خارج کشور بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: با وجود کاهش دانشجو امسال افزایش 4 درصدی پذیرش دانشجو داشتیم که تعداد دانشجویان ما به 3 هزار نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم و فنون مازندران با اشاره به پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم و فنون مازندران، خاطرنشان کرد: ساختمان آموزشی این دانشگاه به مساحت 5 هزار مترمربع با امکانات لازم با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال در دست اقدام است که طبقه اول آن امسال به بهره‌برداری رسید.

این مسئول کلنگ‌زنی مجموعه ورزشی دانشگاه را از دیگر پروژه‌های این دانشگاه برشمرد و اضافه کرد: سالن ورزشی این مجموعه به مساحت یک‌هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی شد.

شیخ‌الاسلامی از ارتباط خوب صنعتی این دانشگاه با دانشگاه‌های مطرح داخلی و خارجی خبر داد و اضافه کرد: مشارکت در پروژه نیروگاه برق نکا، بررسی و رفع مشکلات نرم‌افزاری به کمک اساتید خارج کشور، مشارکت با شرکت برق غرب استان در حوزه پایش و کیفیت توان، مشارکت با شرکت توانیر کشور و عقد پروژه سامان‌گر کیفیت برق کشور، عقد قرارداد با شرکت گاز، ایران خودرو، مخابرات، صنایع و معادن و بازرگانی از اهم فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم و فنون تنها دانشگاهی است که دارای استاد تمام و پرفسور در بین دانشگاه‌های غیر دولتی هستند، ادامه داد: تعامل خوبی در حوزه علمی با دانشگاه هانیانگ کره و iit و مدرس خان‌پور هندوستان داریم.

رئیس دانشگاه علوم و فنون مازندران با اشاره به اینکه برای تقویت مراکز رشد و کارآفرینی قرارداد اجرای پروژه مشترک با مرکز شهید فهمیده داریم، گفت: سالانه پنج دانشجوی این دانشگاه رایگان به مدت 6 ماه تا یک سال بر اساس قراردادی که با دانشگاه iit مدرس هندوستان که رتبه 300 جهانی دارد اعزام می‌شوند که مورد استقبال دانشجویان نخبه و سبب ارتقا وضعیت علمی دانشجویان ممتاز ما می‌شود.

این مسئول از وجود آزمایشگاه مجهز به سیستم هوشمند این دانشگاه خبر داد و افزود: با این ظرفیت توانستیم پروژه مشترکی با  اساتید دانشگاه علوم پزشکی درباره تاثیر پالس‌های الکتریکی بر روی استخوان انسان آغاز کنیم که بر روی موش سوری در حال انجام است.

شیخ‌الاسلامی با اشاره به اینکه 80 درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار می‌شوند، ادامه داد: ‌دانشجویان دانشگاه علوم و فنون امید به زندگی و شغل آینده بالایی دارند.

وی بیان کرد: امسال 10 نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در رشته دکتر