جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

اجرای پزشک خانواده منجر به ضرر فرهنگیان آملی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای پزشک خانواده منجر به ضرر فرهنگیان آملی شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از آمل، اکبر لطفی ظهر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با بیان اینکه در شهرستان آمل 8 هزار خانواده فرهنگی زیر پوشش بیمه طلایی بودند، اظهار داشت: با اجرای پزشک خانواده این فرهنگیان با مشکل عدم پرداخت هزینه بیمه برخوردار شدند و این موجب انصراف یک هزار فرهنگی در این شهرستان شده است.

وی با اعلام اینکه با اجرای طرح پزشک خانواده در این استان فرهنگیان از مزایای بیمه طلایی محروم شدند، اذعان داشت: با توجه به اجرای این طرح خانواده‌های فرهنگی با مراجعه به درمانگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها با هزینه آزاد از خدمات درمانی بهره‌مند می‌شوند.

لطفی با اشاره به هوشمندسازی مدارس گفت: تاکنون بیش از 400 کلاس، مقطع ششم ابتدایی شهرستان آمل هوشمندسازی شده است.

مدیر آموزش و پرورش آمل اجرای ادامه هوشمندسازی کلاس‌ها در سال تحصیلی جدید را در مقطع اول راهنمایی مطرح کرد و ادامه داد: اگر چه در ابتدای اجرای این طرح مقرر شده بود بانک‌ها در این امر کمک مالی کنند اما تاکنون از هیچگونه مزایایی برخوردار نشدیم.

وی با تاکید بر مشکلات برخی از مدارس غیرانتفاعی و استیجاری بودن اماکن آنها اظهار داشت: برخی از صاحبان اماکن این مدارس فشار به مدیران برای افزایش نرخ می‌آورند و تهدید به عنوان تغییر کاربری به این مدیران می‌کنند.

لطفی افزود: هم‌اکنون 9 هزار و 315 نفر در مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی شهرستان آمل مشغول تحصیل هستند.

معاون فرماندار آمل نیز با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در این استان عنوان کرد: با توجه مشکلات اجرای این طرح شبکه بهداشت و درمان باید به طور جدی در این امر وارد کار شود.

سیدجعفر رسولی یادآور شد: این دستگاه با رایزنی مدیران و دستگاه‌های مربوطه استان به بیان این مشکلات بپردازند تا در این امر اقداماتی صورت گیرد.