سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اجرای پروژه مدرسه در مزرعه برنج - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای پروژه مدرسه در مزرعه برنج

عارف سالاریان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان نور اظهار داشت: در راستای افزایش دانش و مهارت کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی، پروژه مدرسه در مزرعه (FFS) با محوریت محصول برنج با شرکت جمعی از کشاورزان در روستای امیرآباد ساحلی شهرستان نور برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه آماده‌سازی زمین و انتقال نشا از خزانه به زمین اصلی از موضوعات برگزاری این جلسه بوده است، افزود: پروژه مدرسه در مزرعه از بهترین پروژه‌های ترویجی است که ارتباط تنگاتنگی را بین کشاورزان و کارشناسان برقرار می‌کند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نور پروژه FFS را رهیافت مدرسه در مزرعه به عنوان یک الگوی جدید ترویجی در کشاورزی عنوان داشت که در آن به کشاورز کمک می‌شود تا مهارت‌های تحلیلی و خلاقیت خود را گسترش داده و بهتر از گذشته انتخاب و تصمیم‌گیری کند.

سالاریان تصریح کرد: این پروژه یک روش مشارکتی برای اشاعه فناوری بوده که به کشاورزان این امکان را می‌دهد تا با به‌کارگیری مهارت‌های علمی در سطح مزرعه نکات فنی را فرا گیرند.

وی گفت: اجرای این پروژه در یک محیط غیررسمی و در سطح مزرعه از طریق مشاهده و آزمایش ضمن آموزش به کشاورزان به آنان اجازه می دهد تا توانمندی مدیریت خود را بهبود بخشیده و در مزرعه خود یک متخصص شوند.