جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اجرای پروژه‌های عمرانی در 11 بقعه امامزاده شهرستان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای پروژه‌های عمرانی در 11 بقعه امامزاده شهرستان نور

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام عبدالله ولی‌نژاد بعد از ظهر امروز در همایش بزرگداشت امامزادگان شهرستان نور که در امامزاده قاسم(ع) روستای ورازده سفلی چمستان برگزار شد، از وجود 55 امامزاده در شهرستان نور خبر داد و گفت: پروژه ساخت‌وساز در 11 امامزاده این شهرستان در حال اجرا است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور تصریح کرد: 9 امامزاده و بقعه متبرکه این شهرستان از پیشرفت فیزیکی 60 درصدی در انجام پروژه ساخت و ساز برخوردار هستند.

ولی‌نژاد از کمک خیران و هیئت امنای امامزادگان در پروژه‌های ساخت‌وساز خبر داد و افزود: تعامل خیران با اوقاف در پروژه‌های ساخت‌وساز بقاع امامزادگان مفید و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه امامزادگان کانون نور، معرفت و معنویت هستند، اظهار کرد: خدمت به امامزادگان سبب محبوبیت انسان در بین خاندان اهل بیت می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه بیشتر بقاع امامزادگان شهرستان نور در مناطق کوهستانی و جنگلی قرار دارند، ادامه داد: ساخت‌وساز برای این بقاع متبرکه دشوار و اما از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور یکی از اهداف اجرای پروژه‌های عمرانی در امامزادگان را اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی، ایجاد فضای معنوی و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی دانست.